bordersrugby.net



Friday 17 November

BT CUP ROUND 1

Ayr 26-22 Currie
JEDFOREST 17-35 MELROSE

BT NATIONAL CUP R2

GHK 43-15 Biggar
Hill-Jord 10-27 ST BOSWELLS
PEEBLES 31-15 Haddington

Saturday 11 November

BT BORDERS SHIELD

GALA YM 25-19 EARLSTON
HAW LINDEN 5-57 BERWICK
LANGHOLM W/O Bye

BT EAST BOWL

WALKERBURN 94-12 Caley Thebans

Tuesday 7 November

CHALLENGE MATCH

Caledonia Reds 24-40 THE SOUTH

Saturday 4 November

BT PREMIERSHIP

Ayr 28-15 Boroughmuir
Currie 32-24 HAWICK
Marr 31-15 Glasgow Hawks
Stirling 5-33 Heriot's

BT NL1/BORD LEAGUE

JEDFOREST 65-6 GALA

BT NATIONAL 1

Aberdeen 28-13 Dundee High
Cartha QP 7-59 Edin Accies
GHA 50-41 KELSO
Musselburgh 48-15 Falkirk
Stew Mel 19-29 SELKIRK

BT NATIONAL 2

Whitecraigs 29-33 PEEBLES

BT NATIONAL 3

ST BOSWELLS 27-14 Newton Stewart

BT EAST 1

Forrester 12-46 HAW QUINS
Livingston 21-19 BERWICK
North Berwick 38-19 DUNS

BT EAST 2

EARLSTON 33-7 GALA YM
LANGHOLM P-P Liberton

Friday 3 November

BT PREMIERSHIP

Watsonians 12-32 MELROSE

Thursday 2 November

BT EAST 2

HAW LINDEN 43-5 RDVC

Saturday 28 October

BT PREMIERSHIP

Ayr 12-48 Watsonians
Boroughmuir 24-31 Glas Hawks
Currie 14-15 Heriot's
MELROSE 30-20 HAWICK
Stirling 40-24 Marr

BT NATIONAL 1

Cartha QP 20-22 Aberdeen
Dundee High 50-17 Musselburgh
Falkirk 22-64 JEDFOREST
GALA 24-31 Stew Mel
KELSO 17-27 Edin Accies
SELKIRK 34-31 GHA

BT NATIONAL 2

PEEBLES 30-21 GHK

BT NATIONAL 3

Gordonians 17-27 ST BOSWELLS

BT EAST 1

BERWICK 53-15 Forrester
DUNS 59-26 Broughton
HAW QUINS 43-5 Dunbar

BT EAST 2

Dalkeith 25-50 LANGHOLM
Edin Univ 16-31 HAW LINDEN
GALA YM 48-14 Lismore
Ross High 69-7 EARLSTON

Saturday 21 October

BT PREMIERSHIP

Glas Hawks 13-22 Stirling
HAWICK 19-32 Ayr
Heriot's 29-47 MELROSE
Marr 12-24 Currie
Watsonians 27-10 Boroughmuir

BT NATIONAL 1

Edin Accies 26-15 SELKIRK
GHA 41-27 GALA
JEDFOREST 24-20 Dundee High
KELSO 31-29 Cartha QP
Musselburgh 25-37 Aberdeen
Stew Mel 41-17 Falkirk

BT NATIONAL 2

Dumfries 12-33 PEEBLES

BT NATIONAL 3

ST BOSWELLS 43-17 Highland

BT EAST 1

Dunbar 11-25 BERWICK
Livingston 14-19 DUNS
RHC 26-81 HAW QUINS

BT EAST 2

EARLSTON 20-23 Penicuik
HAW LINDEN 56-5 GALA YM
LANGHOLM P-P RDVC

Saturday 14 October

BT PREMIERSHIP

Ayr 41-17 Heriot's
Boroughmuir 60-18 HAWICK
Currie 30-24 Stirling
Glas Hawks 36-27 Watsonians
MELROSE 66-10 Marr

BT NATIONAL 1

Aberdeen 33-41 JEDFOREST
Cartha QP 15-18 Musselburgh
Dundee High 62-6 Stew Mel
Falkirk 3-45 GHA
GALA 13-16 Edin Accies

BT NL1/BORDER LEAGUE

SELKIRK 24-19 KELSO

BT NATIONAL 2

PEEBLES P-P Aberdeenshire

BT NATIONAL 3

Murrayfield 36-25 ST BOSWELLS

BT EAST 1

BERWICK 53-3 RHC
DUNS 15-13 Forrester
HAW QUINS 53-17 Portobello

BT EAST 2

Edin Northern 25-26 EARLSTON
Edin Univ 19-26 LANGHOLM
GALA YM 34-14 Leith
Ross High 28-0 HAW LINDEN

Saturday 7 October

BT PREMIERSHIP

Currie 29-27 Glas Hawks
HAWICK 23-41 Watsonians
Heriot's 29-24 Boroughmuir
Marr 6-19 Ayr
Stirling 27-40 MELROSE

BT NATIONAL 1

Edin Accies 92-7 Falkirk
GHA 12-34 Dundee High
JEDFOREST 49-27 Musselburgh
KELSO 21-36 GALA
SELKIRK 41-29 Cartha QP
Stew Mel 25-67 Aberdeen

BT NATIONAL 2

PEEBLES 33-10 West of Scot

BT NATIONAL 3

ST BOSWELLS 36-20 Haddington

BT EAST 1

Dunbar 12-24 DUNS
Portobello 17-69 BERWICK

BT EAST 2

EARLSTON 10-89 Barnton
HAW LINDEN 42-10 Penicuik
LANGHOLM 36-0 GALA YM

Saturday 30 September

BT PREMIERSHIP

Ayr 46-33 Stirling
Boroughmuir 34-32 Marr
Glas Hawks 26-19 HAWICK
MELROSE 41-10 Currie

BT NATIONAL 1

Aberdeen 29-24 GHA
Cartha QP 27-34 JEDFOREST
Dundee High 21-38 Edin Accies
Falkirk 21-54 KELSO
GALA 16-5 SELKIRK
Musselburgh 19-14 Stew Mel

BT NATIONAL 2

Howe of Fife 26-20 PEEBLES

BT NATIONAL 3

Orkney 10-31 ST BOSWELLS

BT EAST 1

BERWICK 5-11 HAW QUINS
DUNS 55-7 RHC

BT EAST 2

EARLSTON 28-25 Lismore
Ed Northern 20-29 HAW LINDEN
GALA YM 67-15 Inverleith
Ross High 24-21 LANGHOLM

Friday 29 September

BT PREMIERSHIP

Watsonians 10-22 Heriot's

Saturday 23 September

BT PREMIERSHIP

Currie 15-24 Ayr
Heriot's 70-7 HAWICK
Marr 13-13 Watsonians
MELROSE 35-13 Glas Hawks
Stirling 36-14 Boroughmuir

BT NATIONAL 1

Edin Accies 49-5 Aberdeen
GALA 41-12 Cartha QP
GHA 24-19 Musselburgh
KELSO 3-17 Dundee High
SELKIRK 87-3 Falkirk
Stew Mel 0-48 JEDFOREST

BT NATIONAL 2

PEEBLES 20-30 Hamilton

BT NATIONAL 3

ST BOSWELLS 43-11 Perthshire

BT EAST 1

HAW QUINS 31-10 Linlithgow
Portobello 24-12 DUNS

BT EAST 2

HAW LINDEN 103-8 EARLSTON
LANGHOLM 45-10 Penicuik
Trinity Accies 48-7 GALA YM

Saturday 16 September

BT PREMIERSHIP

Ayr 17-34 MELROSE
Boroughmuir 15-23 Currie
Glas Hawks 26-29 Heriot's
HAWICK 19-23 Marr
Watsonians 38-26 Stirling

BT NATIONAL 1

Aberdeen 44-24 KELSO
Cartha QP 24-22 Stew Mel
Dundee 29-32 SELKIRK
Falkirk 19-85 GALA
JEDFOREST 26-25 GHA
Musselburgh 8-37 Edin Accies

BT NATIONAL 2

Biggar 30-33 PEEBLES

BT NATIONAL 3

Dalziel 20-24 ST BOSWELLS

BT EAST 1

DUNS 26-20 HAW QUINS
Linlithgow 21-26 BERWICK

BT EAST 2

EARLSTON 18-19 Leith
Ed Northern 20-22 LANGHOLM
GALA YM 39-7 Liberton
Lismore 17-29 HAW LINDEN

Saturday 9 September

BT PREMIERSHIP

Ayr 18-28 Glas Hawks
Currie 45-22 Watsonians
Marr 24-22 Heriot's
MELROSE 51-15 Boroughmuir
Stirling 56-29 HAWICK

BT NATIONAL 1

Edin Accies 39-21 JEDFOREST
Falkirk 12-56 Cartha QP
GALA 27-24 Dundee
GHA 83-19 Stew Mel
KELSO 24-18 Musselburgh
SELKIRK 37-15 Aberdeen

BT NATIONAL 2

PEEBLES 26-35 Kirkcaldy

BT NATIONAL 3

ST BOSWELLS 23-36 Glas Accies

BT EAST 1

BERWICK 19-18 DUNS
HAW QUINS 24-16 N Berwick

BT EAST 2

Dalkeith 30-49 GALA YM
HAW LINDEN 12-78 Barnton
LANGHOLM 55-13 EARLSTON

Saturday 2 September

BT PREMIERSHIP

Boroughmuir 28-30 Ayr
Glas Hawks 41-28 Marr
HAWICK 28-39 Currie
Heriot's 25-28 Stirling
MELROSE 54-22 Watsonians

BT NATIONAL 1

Aberdeen 28-34 GALA
Cartha QP 27-34 GHA
Dundee 33-0 Falkirk
JEDFOREST 27-20 KELSO
Musselburgh 20-39 SELKIRK
Stew Mel 26-38 Edin Accies

BT NATIONAL 2

Lasswade 28-15 PEEBLES

BT NATIONAL 3

Hill Jord 10-25 ST BOSWELLS

BT EAST 1

Broughton 7-53 HAW QUINS
DUNS 27-20 Linlithgow
N Berwick 50-19 BERWICK

BT EAST 2

EARLSTON 23-19 Inverleith
GALA YM P-P RDVC
HAW LINDEN 69-5 Leith
Lismore 22-37 LANGHOLM

Saturday 26 August

BT CHARITY SHIELD

Ayr 31-44 MELROSE

BT NATIONAL LEAGUE CUP ROUND 1

Aberdeenshire 7-102 Hamilton
Biggar 1-0 Perthshire
Cartha QP 20-35 KELSO
Dalziel 7-84 GHK
Dumfries 78-12 Orkney
Haddington 30-18 West of Scot
Highland 34-27 Aberdeen Gram
Hill Jord 16-8 Ardrossan
Howe of Fife 38-24 Kirkcaldy
Murrayfield 12-33 GHA
Musselburgh 39-27 Glas Accies
PEEBLES W-O Bye
Preston L 49-34 Lasswade
ST BOSWELLS 32-6 Newton St
Stew Mel 47-31 Gordonians
Whitecraigs W-O Bye

BT EAST 1

HAW QUINS 42-19 Livingston

BT EAST 2

Edin Univ 13-31 GALA YM
LANGHOLM 17-11 HAW LINDEN
Trinity Accies 28-21 EARLSTON

BORDER LEAGUE POOL B

PEEBLES 29-42 JEDFOREST

Saturday 19 August

BORDER LEAGUE POOL B

HAWICK 27-21 GALA

Sunday 13 August

U20 ACADEMY FINAL

BORDERS/EL 19-52 Glasgow & West

U18 ACADEMY 3rd/4th PO

BORDERS/EL 22-10 Edinburgh

U16 ACADEMY 3rd/4th PO

BORDERS/EL 15-62 Edinburgh

Sunday 6 August

U16 MATCH AT LASSWADE

BORDERS/EL 17-52 Glasgow/West

U18 MATCH AT LASSWADE

BORDERS/EL 24-27 Glasgow/West

Sunday 30 July

U16 ACADEMY MATCH

Caledonia 47-31 BORDERS/EL

U18 ACADEMY MATCH

Caledonia 23-14 BORDERS/EL

Wednesday 26 July

U16 ACADEMY MATCH

BORDERS/EL 14-34 Edinburgh

U18 ACADEMY MATCH

BORDERS/EL 15-13 Edinburgh

U20 ACADEMY MATCH

BORDERS/EL 29-7 Edinburgh