bordersrugby.net

RESULTS ARCHIVE FOR 2012-13
 

SATURDAY 18 MAY
JEDFOREST 7s  QUARTER FINALS
JEDFOREST 28 - 12 Heriot's
Hamilton 7 - 12 Watsonians
SELKIRK 7 - 19 MELROSE
KELSO 12 - 24 GALA
 
JEDFOREST 7s SEMI FINALS
JEDFOREST 5 - 0 Watsonians
MELROSE 26 - 12 GALA
 
JEDFOREST 7s FINAL
JEDFOREST 27 - 7 MELROSE
 
SATURDAY 11 MAY
SELKIRK 7s SEMI FINALS
GALA 10 - 12 SELKIRK 
Watsonians 14 - 19 MELROSE
 
SELKIRK 7s FINAL
SELKIRK  27 - 7 MELROSE
 
SUNDAY 5 MAY
EARLSTON 7s SEMI FINALS
Watsonians 15 - 12 JEDFOREST
MELROSE 21 - 12 SELKIRK
 
EARLSTON 7s FINAL
Watsonians 19 - 33 MELROSE
 
SATURDAY 4 MAY
RBS EAST LEAGUE 1
Linlithgow 21 - 17 LANGHOLM
 
KELSO 7s SEMI FINALS
Edin Accies 24 - 17 KELSO
Watsonians 24 - 0 MELROSE
 
KELSO 7s FINAL
Edin Accies 24 - 26 Watsonians
 
FRIDAY 3 MAY
MATT LOCHRIE CUP
GALA R T 27 - 10 MELROSE U16
 
SUNDAY 28 APRIL
PEEBLES 7s SEMI FINALS
MELROSE 31 - 12 JEDFOREST
PEEBLES 5 - 12 SELKIRK
 
PEEBLES 7s FINAL
MELROSE 35 - 12 SELKIRK
 
SATURDAY 27 APRIL
RBS PREMIERSHIP PLAY OFF
at Meggetland
HAWICK 39 - 38 Dundee
 
LANGHOLM 7s SEMI FINALS
SELKIRK 33 - 10 JEDFOREST
GALA 19 - 22 Edin Accies
 
LANGHOLM 7s FINAL
SELKIRK 36 - 10 Edin Accies
 
RBS EAST LEAGUE 2
HAW LINDEN 88 - 21 EARLSTON
 
WEDNESDAY 24 APRIL
BOOKER BORDER LEAGUE FINAL
at Netherdale
GALA 26 - 21 MELROSE
 
SUNDAY 21 APRIL
BERWICK 7s SEMI FINALS
PEEBLES 0 - 17 Watsonians
Musselburgh 12 - 33 MELROSE
 
BERWICK 7s FINAL
Watsonians 50 - 12 MELROSE
 
SATURDAY 20 APRIL
SCOTTISH CUP FINAL
MELROSE 25 - 28 Ayr
 
SCOTTISH SHIELD FINAL
Livingston 15 - 30 Marr
 
SCOTTISH BOWL FINAL
Grangemouth 14 - 19 Oban Lorne
 
HAWICK 7s SEMI FINALS
GALA 19 - 7 JEDFOREST
HAWICK 35 - 19 Heriot's
 
HAWICK 7s FINAL
GALA 17 - 31 HAWICK
 
RBS EAST LEAGUE 1
LANGHOLM 15 - 38 Preston Lodge
 
RBS EAST LEAGUE 2
GALA YM 31 - 27 EARLSTON
Lismore 12 - 117 HAW QUINS
 
SATURDAY 13 APRIL
MELROSE 7s SEMI FINALS
Ayr 12 - 22 Clermont
Aberdeen 19 - 24 Saracens
 
MELROSE 7s FINAL
Clermont 22 - 24 Saracens
 
MELROSE 7s FINAL
Clermont 22 - 24 Saracens
 
RBS EAST LEAGUE 1
Livingston 81 - 19 BERWICK
 
RBS EAST LEAGUE 2
EARLSTON 7 - 16 Trinity Accies
H LINDEN 33 - 28 HAW QUINS
 
WEDNESDAY 10 APRIL
BORDER LEAGUE
JEDFOREST 5 - 85 GALA
 
SATURDAY 6 APRIL
GALA 7s SEMI FINALS
GALA 17 - 14 Edin Accies
HAWICK 26 - 10 Heriot's
 
GALA 7s FINAL
GALA 38 - 12 HAWICK
 
RBS PREMIERSHIP
Dundee 40 - 43 Stirling
MELROSE 32 - 27 Aberdeen
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Lasswade 15 - 24 HAWICK YM
 
RBS EAST LEAGUE 1
DUNS 42 - 27 Dunbar
LANGHOLM 34 - 57 Livingston
 
RBS EAST LEAGUE 2
Edin Northern 27 - 43 GALA YM
HAW QUINS 42 - 10 EARLSTON
 
FRIDAY 5 APRIL
RBS NATIONAL LEAGUE
SELKIRK 40 - 19 Stew Mel
 
SATURDAY 30 MARCH
RBS CUP SEMI FINALS
Dundee 5 - 15 Ayr
GALA 29 - 34 MELROSE
 
RBS SHIELD SEMI FINALS
Aberdeenshire 20 - 45 Marr
Livingston 27 - 22 GALA YM
 
RBS BORDER CUP
PEEBLES 29 - 57 HAWICK
 
RBS PREMIERSHIP
Currie 19 - 15 Heriot's
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 17 - 20 SELKIRK
Glas Hawks 13 - 7 Hill Jord
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Musselburgh 58 - 7 HAWICK YM
 
RBS EAST LEAGUE 1
BERWICK 28 - 14 North Berwick
LANGHOLM 38 - 26 Dunbar
RHC 22 - 23 DUNS
 
RBS EAST LEAGUE 2
EARLSTON 69 - 12 Lismore
Ross High 8 - 36 HAW LINDEN
 
RBS EAST LEAGUE 3
WALKERBURN 13 - 79 Leith
 
SATURDAY 23 MARCH
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 39 - 17 Ayr
Boroughmuir 10 - 24 Edin Accies
GALA 15 - 5 MELROSE
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Hamilton 24 - 15 Watsonians
JEDFOREST 39 - 42 HAWICK  
KELSO 18 - 24 Biggar
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 41 - 12 Musselburgh
HAWICK YM 21 - 31 Perthshire
Howe of Fife 17 - 12 Kirkcaldy
Lasswade 15 - 27 Murrayfield
Morgan 16 - 81 PEEBLES
 
RBS EAST LEAGUE 1
LANGHOLM 8 - 10 BERWICK *
Preston Lodge 30 - 12 DUNS
* BORDER SHIELD DOUBLE HEADER
 
RBS EAST LEAGUE 2
HAW QUINS 14 - 8 GALA YM
 
SATURDAY 16 MARCH
RBS PREMIERSHIP
Dundee 17 - 23 Edin Accies
Stirling 34 - 14 Boroughmuir
 
RBS NATIONAL LEAGUE
JEDFOREST 10 - 66 Glas Hawks
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Musselburgh 27 - 3 Morgan
 
BORDER LEAGUE
PEEBLES 15 - 17 KELSO
 
RBS BORDER SHIELD
DUNS 66 - 7 EARLSTON
HAW QUINS 12 - 45 GALA YM
 
SATURDAY 9 MARCH
RBS SIX NATIONS
Scotland 18 - 28 Wales 
Ireland 13 - 13 France  
 
RBS PREMIERSHIP
Edin Accies 13 - 10 Stirling
 
RBS NATIONAL LEAGUE
KELSO 0 - 13 Glas Hawks
SELKIRK 7 - 41 Biggar
 
RBS CHAMPIONSHIP B
HAWICK YM 33 - 0 Morgan
PEEBLES 19 - 17 Howe of Fife
 
RBS EAST LEAGUE 1
BERWICK 10 - 10 Linlithgow
Livingston 3 - 11 DUNS
 
RBS EAST LEAGUE 2
Trinity Accies 20 - 0 GALA YM
 
SATURDAY 2 MARCH
RBS CUP QUARTER FINALS
Aberdeen 17 - 27 GALA
Ayr 31 - 13 Stirling
Currie 29 - 30 Dundee
SELKIRK 12 - 27 MELROSE
 
RBS PREMIERSHIP
Boroughmuir 22 - 23 Heriot's
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 35 - 14 JEDFOREST
 
RBS CHAMPIONSHIP B
HAWICK YM 20 - 44 Haddington
Morgan 8 - 21 Lasswade
Murrayfield 29 - 39 PEEBLES
Perthshire 31 - 30 Musselburgh
 
RBS EAST LEAGUE 1
BERWICK 21 - 20 Dunbar
DUNS 21 - 51 Portobello
North Berwick 48 - 8 LANGHOLM
 
RBS EAST LEAGUE 2
EARLSTON 15 - 19 Dalkeith
Forrester 20 - 22 HAW LINDEN
GALA YM 39 - 0 Ross High
Trinity Accies 22 - 43 HAW QUINS
 
RBS EAST LEAGUE 3
RDVC 46 - 19 WALKERBURN
ST BOSWELLS 12 - 12 Broughton
 
FRIDAY 1 MARCH
RBS NATIONAL LEAGUE
Glas Hawks 67 - 27 Hamilton
 
SATURDAY 23 FEBRUARY
RBS PREMIERSHIP
Ayr 39 - 13 Currie
Edin Accies 15 - 29 Aberdeen
Heriot's 37 - 5 Boroughmuir
MELROSE 21 - 37 Dundee
Stirling 26 - 21 GALA
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar P - P SELKIRK
HAWICK 11 - 6 Glas Hawks
Hill Jord 20 - 5 Hamilton
Stew Mel 31 - 32 JEDFOREST
Watsonians 14 - 36 KELSO
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Kirkcaldy   71 - 5 Haddington
Murrayfield 69 - 7 HAWICK YM
Musselburgh P - P Morgan
PEEBLES 65 - 19 Lasswade
Perthshire 5 - 36 Howe of Fife
 
RBS EAST REGION BOWL FINAL
Broughton 23 - 3 ST BOSWELLS
 
RBS BORDER SHIELD
EARLSTON 26 - 34 LANGHOLM
GALA YM 51 - 6 HAW LINDEN
HAW QUINS 10 - 34 DUNS
 
RBS EAST LEAGUE 3
Leith 91 - 0 WALKERBURN
 
SATURDAY 16 FEBRUARY
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 38 - 22 Heriot's
Ayr 22 - 11 Edin Accies
Boroughmuir 12 - 18 MELROSE
Currie 21 - 39 Stirling
GALA 17 - 16 Dundee
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 35 - 8 Watsonians
Glas Hawks 26 - 15 Stew Mel
Hamilton 21 - 49 HAWICK
JEDFOREST 23 - 17 SELKIRK
KELSO 48 - 17 Hill Jord
 
RBS CHAMPIONSHIP B
HAWICK YM 5 - 38 PEEBLES
Howe of Fife 44 - 22 Murrayfield
Kirkcaldy 32 - 30 Perthshire
Lasswade 22 - 20 Musselburgh
Morgan 20 - 42 Haddington
 
RBS EAST LEAGUE 1
LANGHOLM 48 - 12 DUNS
RHC 34 - 13 BERWICK
 
RBS EAST LEAGUE 2
EARLSTON 26 - 31 Forrester
HAW LINDEN 44 - 3 GALA YM
HAW QUINS 41 - 7 Edin Northern
 
RBS EAST LEAGUE 3
WALKERBURN 28 - 27 Liberton
 
SATURDAY 9 FEBRUARY
RBS WEST CUP FINAL
Glas Hawks 10 - 15 Ayr
 
RBS PREMIERSHIP
Boroughmuir 40 - 20 Dundee
GALA 15 - 14 Aberdeen
MELROSE 19 - 20 Edin Accies
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Hamilton 22 - 21 SELKIRK
Hill Jord 23 - 32 HAWICK
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 32 - 12 Perthshire
Morgan 7 - 95 Howe of Fife
 
RBS EAST LEAGUE 1
Livingston P - P BERWICK
Portobello 8 - 32 DUNS  
 
RBS EAST LEAGUE 3
Inverleith 3 - 27 ST BOSWELLS
WALKERBURN 0 - 24 Penicuik
 
RBS BORDER SHIELD
EARLSTON 39 - 12 HAW QUINS
GALA YM 38 - 19 LANGHOLM
 
FRIDAY 8 FEBRUARY
RBS EDINBURGH CUP FINAL
Currie 16 - 14 Heriot's
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Watsonians 10 - 24 Stew Mel
 
RBS BORDER CUP
KELSO 42 - 21 HAWICK YM
PEEBLES 31 - 16 JEDFOREST
 
SATURDAY 2 FEBRUARY
RBS PREMIERSHIP
Dundee 30 - 25 Heriot's
 
RBS BORDER CUP
HAWICK 53 - 10 HAWICK YM
JEDFOREST 27 - 27 KELSO  
 
RBS BORDER SHIELD
DUNS 15 - 9 LANGHOLM  
HAW LINDEN 27 - 0 HAW QUINS 
BERWICK  13 - 15 GALA YM
 
RBS EAST REGION BOWL
Moray House 0 - 71 ST BOSWELLS  
 
FRIDAY 1 FEBRUARY
RBS BORDER CUP
PEEBLES 17 - 24 SELKIRK
 
SATURDAY 26 JANUARY
RBS PREMIERSHIP
GALA 17 - 6 Currie
Heriot's 16 - 22 Ayr
 
RBS NATIONAL LEAGUE
HAWICK 42 - 13 KELSO
Hill Jord 11 - 14 Biggar
SELKIRK 8 - 6 Watsonians
Stew Mel 31 - 23 Hamilton
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Murrayfield 28 - 20 Kirkcaldy
 
RBS EAST LEAGUE 2
Trinity Accies  18 - 10 HAW LINDEN
 
RBS EAST LEAGUE 3
Queensferry   30 - 32 WALKERBURN
 
SATURDAY 19 JANUARY
BRITISH & IRISH CUP
MELROSE 21 - 17 Doncaster
London Scottish 32 - 0 GALA
 
RBS EAST LEAGUE 2
HAW LINDEN 40 - 8 Edin Northern
HAW QUINS 21 - 12 Dalkeith
 
SATURDAY 12 JANUARY
BRITISH & IRISH CUP
GALA  20 - 33 Llanelli
Llandovery 34 - 12 MELROSE
 
RBS BORDER CUP
HAWICK YM 15 - 16 JEDFOREST
KELSO 24 - 17 PEEBLES
SELKIRK 16 - 7 HAWICK
 
RBS EAST LEAGUE 1
DUNS 17 - 6 BERWICK
Switched to Berwickshire High School
Portobello 52 - 0 LANGHOLM
 
RBS EAST LEAGUE 2
Dalkeith  P - P GALA YM
Edin Northern 21 - 32 EARLSTON
HAW QUINS 42 - 10 Ross High
Lismore 18 - 62 HAW LINDEN
 
RBS EAST LEAGUE 3
Penicuik   17 - 24 ST BOSWELLS
WALKERBURN  15 - 47 Broughton
 
SATURDAY 5 JANUARY
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 27 - 28 Stirling
Ayr 32 - 24 MELROSE
Boroughmuir 11 - 12 GALA
Currie 12 - 35 Dundee
Edin Accies 15 - 21 Heriot's
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 12 - 13 HAWICK
Glas Hawks 28 - 12 SELKIRK
Hamilton 21 - 12 JEDFOREST
KELSO 21 - 23 Stew Mel
Watsonians 13 - 20 Hill Jord
 
RBS CHAMPIONSHIP B
HAWICK YM P - P Morgan
Howe Of Fife 31 - 10 Musselburgh
Kirkcaldy 10 - 62 PEEBLES
Lasswade 34 - 27 Haddington
Perthshire 16 - 8 Murrayfield
 
RBS BORDER SHIELD
GALA YM 18 - 31 EARLSTON
 HAW QUINS  26 - 39 BERWICK
HAW LINDEN 13 - 32 DUNS
 
RBS EAST LEAGUE 3
Penicuik   47 - 5 WALKERBURN
 
SATURDAY 29 DECEMBER
BOOKER BORDER LEAGUE POOL A
HAWICK 16 - 19 MELROSE
 
RBS BORDER CUP
HAWICK YM 14 - 21 SELKIRK
 
WEDNESDAY 26 DECEMBER
RBS CUP / SKELLY CUP
JEDFOREST 5 - 34 HAWICK
 
WAVERLEY CUP
GALA 12 - 6 MELROSE
 
SATURDAY 22 DECEMBER
RBS PREMIERSHIP
Currie   12 - 12 Boroughmuir  
Stirling 13 - 19 Ayr  
 
RBS NATIONAL LEAGUE
HAWICK 28 - 16 Watsonians  
JEDFOREST 11 - 9 KELSO
SELKIRK 13 - 6 Hill Jord  
Stew Mel   19 - 19 Biggar  
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington   10 - 12 Murrayfield  
Musselburgh   37 - 7 Kirkcaldy  
PEEBLES 23 - 7 Perthshire
 
MONDAY 17 DECEMBER
RBS BORDER CUP
SELKIRK 26 - 12 JEDFOREST 
 
SATURDAY 15 DECEMBER
BRITISH & IRISH CUP
MELROSE 20 - 32 Nottingham  
Moseley 16 - 13 GALA  
 
RBS BORDER CUP
HAWICK 15 - 19 KELSO
 
RBS EAST LEAGUE 1
North Berwick 32 - 5 DUNS
 
RBS EAST LEAGUE 2
GALA YM 7 - 28 Trinity Accies
 
RBS EAST LEAGUE 3
ST BOSWELLS 27 - 0 RDVC
 
SATURDAY 8 DECEMBER
BRITISH & IRISH CUP
GALA 18 - 11 Moseley
 
RBS EAST LEAGUE 1
Preston Lodge 41 - 12 BERWICK
 
RBS EAST LEAGUE 3
Liberton 18 - 3 ST BOSWELLS
 
FRIDAY 7 DECEMBER
BRITISH & IRISH CUP
Nottingham 54 - 24 MELROSE
 
SATURDAY 1 DECEMBER
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 25 - 9 Currie
Ayr 19 - 14 GALA
Heriot's 22 - 25 MELROSE
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Howe of Fife 41 - 28 Lasswade
Kirkcaldy 50 - 17 Morgan
 
RBS SHIELD
BERWICK 21 - 8 HAW LINDEN
 
RBS REGIONAL BOWL QUARTER FINALS
ST BOSWELLS 22 - 15 Penicuik  
Moray House   31 - 5 WALKERBURN
 
SATURDAY 24 NOVEMBER
RBS PREMIERSHIP
MELROSE 12 - 17 GALA
 
RBS SHIELD
BERWICK 29 - 15 DUNS
HAW LINDEN 38 - 20 EARLSTON
LANGHOLM 29 - 0 HAW QUINS
 
RBS EAST REGIONAL BOWL
Aberdeen 0 - 90 ST BOSWELLS
 
FRIDAY 16 NOVEMBER
BOOKER BORDER LEAGUE POOL A
KELSO 16 - 19 MELROSE
 
BOOKER BORDER LEAGUE POOL B
GALA 28 - 17 SELKIRK
 
WEDNESDAY 14 NOVEMBER
TOUR MATCH
HAW LINDEN 59 - 17 Ottawa Indians
 
SATURDAY 10 NOVEMBER
RBS PREMIERSHIP
Dundee 32 - 19 MELROSE
GALA 65 - 17 Stirling
 
RBS BORDER CUP
SELKIRK 39 - 11 KELSO
 
RBS BORDER SHIELD
DUNS 3 - 15 GALA YM
EARLSTON 20 - 27 BERWICK
LANGHOLM 43 - 17 HAW LINDEN
 
BOOKER BORDER LEAGUE
HAWICK YM 15 - 12 JEDFOREST
 
FRIDAY 9 NOVEMBER
BORDER LEAGUE POOL A
HAWICK 13 - 22 PEEBLES
 
SATURDAY 3 NOVEMBER
RBS PREMIERSHIP
Boroughmuir 26 - 27 Aberdeen
Currie 23 - 10 MELROSE
Dundee 18 - 29 Ayr
GALA 34 - 17 Edin Accies
Stirling 21 - 23 Heriot's
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Glas Hawks 23 - 9 Biggar
Hamilton 17 - 25 KELSO
Hill Jord 31 - 9 Stew Mel
JEDFOREST 25 - 29 Watsonians
SELKIRK 12 - 37 HAWICK
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 12 - 44 PEEBLES
HAWICK YM 19 - 18 Howe of Fife
Lasswade 17 - 20 Kirkcaldy
Morgan 18 - 12 Perthshire
Musselburgh 16 - 20 Murrayfield
 
RBS EAST LEAGUE 1
BERWICK 15 - 33 Portobello
DUNS 18 - 7 Linlithgow
RHC 48 - 19 LANGHOLM
 
RBS EAST LEAGUE 2
EARLSTON 70 - 3 Ross High
Forrester 31 - 17 HAW QUINS
GALA YM 62 - 12 Lismore
HAW LINDEN 38 - 25 Dalkeith
 
RBS EAST LEAGUE 3
Inverleith 109 - 0 WALKERBURN 
ST BOSWELLS 26 - 8 Queensferry  
 
SATURDAY 27 OCTOBER
PREMIERSHIP
Aberdeen 23 - 12 Dundee
Ayr 29 - 23 Boroughmuir
Edin Accies 38 - 19 Currie
Heriot's 19 - 34 GALA
MELROSE 29 - 35 Stirling
 
NATIONAL LEAGUE
Biggar 26 - 32 Hamilton
HAWICK 55 - 21 Stew Mel
Hill Jord 39 - 20 JEDFOREST
KELSO 11 - 15 SELKIRK
Watsonians 34 - 31 Glas Hawks
 
CHAMPIONSHIP B
Haddington 0 - 35 Howe Of Fife
Kirkcaldy 13 - 13 HAWICK YM
Murrayfield 97 - 0 Morgan
PEEBLES 23 - 15 Musselburgh
Perthshire 26 - 39 Lasswade
 
EAST LEAGUE 1
BERWICK 41 - 11 LANGHOLM
DUNS 0 - 33 Preston Lodge
 
EAST LEAGUE 2
EARLSTON 22 - 38 HAW LINDEN
GALA YM 29 - 32 HAW QUINS
 
SATURDAY 20 OCTOBER
BRITISH & IRISH CUP ROUND 2
Llanelli 38 - 28 GALA
MELROSE 14 - 29 Llandovery
 
PREMIERSHIP
Ayr 51 - 5 Aberdeen
Edin Accies 18 - 15 Boroughmuir
Heriot's 27 - 27 Currie
 
NATIONAL LEAGUE
Biggar 17 - 38 KELSO
HAWICK 13 - 6 JEDFOREST
Hill Jord 15 - 38 Glas Hawks
Stew Mel 23 - 32 SELKIRK
Watsonians 62 - 30 Hamilton
 
CHAMPIONSHIP B
Kirkcaldy 27 - 36 Howe Of Fife
Murrayfield 30 - 12 Lasswade
Musselburgh 45 - 10 Haddington
PEEBLES 52 - 7 Morgan
Perthshire 5 - 38 HAWICK YM
 
EAST LEAGUE 1
Dunbar 28 - 23 BERWICK
LANGHOLM 6 - 3 North Berwick
Portobello P - P DUNS
 
EAST LEAGUE 2
Dalkeith 20 - 10 EARLSTON
HAW LINDEN 51 - 31 Forrester  
HAW QUINS 28 - 22 Trinity  
Ross High   13 - 29 GALA YM
 
EAST LEAGUE 3
Broughton P - P ST BOSWELLS
WALKERBURN 13 - 25 RDVC
 
SATURDAY 13 OCTOBER
BRITISH & IRISH CUP ROUND 1
Doncaster 29 - 30 MELROSE
GALA 27 - 23 London Scot
 
PREMIERSHIP
Aberdeen 26 - 25 Edin Accies
Currie 32 - 13 Ayr
 
NATIONAL LEAGUE
Glas Hawks 16 - 16 HAWICK
Hamilton 31 - 17 Hill Jord
JEDFOREST 7 - 26 Stew Mel
KELSO 3 - 51 Watsonians
SELKIRK A - A Biggar
 
CHAMPIONSHIP B
Haddington 19 - 15 Kirkcaldy
HAWICK YM 30 - 22 Murrayfield
Howe of Fife 37 - 7 Perthshire
Lasswade 5 - 71 PEEBLES
Morgan 13 - 51 Musselburgh
 
EAST LEAGUE 1
BERWICK 15 - 17 RHC
DUNS 17 - 18 LANGHOLM
 
EAST LEAGUE 2
Edin Northern 20 - 37 HAW QUINS
Forrester  41 - 13 EARLSTON
GALA YM 31 - 27 HAW LINDEN
 
EAST LEAGUE 3
Liberton 32 - 33 WALKERBURN
 
SATURDAY 6 OCTOBER
PREMIERSHIP
Dundee 20 - 44 GALA
Edin Accies 18 - 20 Ayr
Heriot's 31 - 19 Aberdeen
MELROSE 28 - 19 Boroughmuir
Stirling 26 - 45 Currie
 
NATIONAL LEAGUE
HAWICK  61 - 40 Hamilton
Hill Jord 29 - 23 KELSO
SELKIRK 23 - 19 JEDFOREST
Stew Mel 14 - 11 Glas Hawks
Watsonians 22 - 13 Biggar
 
CHAMPIONSHIP B
Haddington 41 - 8 Morgan
Murrayfield 15 - 20 Howe Of Fife
Musselburgh 56 - 15 Lasswade
PEEBLES 32 - 29 HAWICK YM
Perthshire 17 - 16 Kirkcaldy
 
EAST LEAGUE 1
BERWICK 19 - 53 Livingston
Dunbar 13 - 3 DUNS
LANGHOLM 15 - 7 Linlithgow
 
EAST LEAGUE 2
EARLSTON  31 - 0 GALA YM
HAW LINDEN 12 - 12 Trinity Accies
HAW QUINS 54 - 0 Lismore
 
EAST LEAGUE 3
Leith 46 - 10 ST BOSWELLS
WALKERBURN 17 - 61 Queensferry
 
SATURDAY 29 SEPTEMBER
PREMIERSHIP
Aberdeen 25 - 34 MELROSE
Ayr 17 - 13 Heriot's
Boroughmuir 28 - 15 Stirling
Currie 20 - 37 GALA
Edin Accies 40 - 17 Dundee
 
NATIONAL LEAGUE
Biggar 17 - 41 Hill Jord
Glas Hawks 51 - 14 JEDFOREST
Hamilton 19 - 32 Stew Mel
KELSO 17 - 22 HAWICK
Watsonians 34 - 17 SELKIRK
 
CHAMPIONSHIP B
HAWICK YM 15 - 13 Musselburgh
Howe of Fife 34 - 23 PEEBLES
Kirkcaldy 24 - 17 Murrayfield
Lasswade 55 - 3 Morgan
Perthshire 28 - 10 Haddington
 
EAST LEAGUE 1
DUNS 40 - 18 RHC
North Berwick 37 - 22 BERWICK
Preston Lodge 43 - 15 LANGHOLM
 
EAST LEAGUE 2
Dalkeith 31 - 3 HAW QUINS
Edin Northern 32 - 48 HAW LINDEN
GALA YM 19 - 19 Forrester
Trinity Accies 18 - 27 EARLSTON  
 
EAST LEAGUE 3
ST BOSWELLS 20 - 28 Inverleith
 
SATURDAY 22 SEPTEMBER
PREMIERSHIP
Dundee 27 - 47 Currie
GALA 36 - 27 Boroughmuir
Heriot's 26 - 28 Edin Accies
MELROSE 12 - 22 Ayr
Stirling 42 - 42 Aberdeen
 
NATIONAL LEAGUE
HAWICK 71 - 6 Biggar
Hill Jord 19 - 34 Watsonians
JEDFOREST 14 - 35 Hamilton
SELKIRK 13 - 27 Glas Hawks
Stew Mel 43 - 31 KELSO
 
CHAMPIONSHIP B
Haddington 16 - 26 Lasswade
Morgan 10 - 29 HAWICK YM
Murrayfield 34 - 23 Perthshire
Musselburgh 49 - 25 Howe Of Fife
PEEBLES 43 - 15 Kirkcaldy
 
EAST LEAGUE 1
BERWICK 17 - 10 DUNS
LANGHOLM 19 - 8 Portobello
 
EAST LEAGUE 2
EARLSTON  51 - 0 Edin Northern
GALA YM P - P Dalkeith
HAW LINDEN 27 - 14 Lismore
Ross High 8 - 34 HAW QUINS  
 
EAST LEAGUE 3
Broughton 15 - 24 WALKERBURN
ST BOSWELLS 9 - 7 Penicuik
 
SATURDAY 15 SEPTEMBER
PREMIERSHIP
Aberdeen 25 - 26 GALA
Ayr 39 - 17 Stirling
Boroughmuir 32 - 37 Currie
Edin Accies 12 - 22 MELROSE
Heriots 40 - 25 Dundee
 
NATIONAL LEAGUE
Biggar 22 - 21 Stew Mel
Hamilton 25 - 37 Glas Hawks
Hill Jord 19 - 26 SELKIRK
KELSO 20 - 12 JEDFOREST
Watsonians 44 - 27 HAWICK
 
CHAMPIONSHIP B
HAWICK YM 22 - 12 Lasswade
Howe Of Fife 77 - 0 Morgan
Kirkcaldy 12 - 30 Musselburgh
Murrayfield 21 - 18 Haddington
Perthshire 0 - 46 PEEBLES
 
EAST LEAGUE 1
DUNS 29 - 10 North Berwick
Linlithgow 31 - 10 BERWICK
Livingston 48 - 19 LANGHOLM
 
EAST LEAGUE 2
Lismore 15 - 37 EARLSTON  
Trinity Accies P - P GALA YM  
 
EAST LEAGUE 3
RDVC 0 - 73 ST BOSWELLS
WALKERBURN 14 - 36 Moray House
 
FRIDAY 14 SEPTEMBER
EAST LEAGUE 2
HAW QUINS 6 - 18 HAW LINDEN
 
WEDNESDAY 12 SEPTEMBER
FRIENDLY
Dollar Academy 53 - 38 SOUTH SCH
 
SATURDAY 8 SEPTEMBER
PREMIERSHIP
Currie 39 - 37 Aberdeen
Dundee 31 - 10 Boroughmuir
GALA 19 - 24 Ayr
MELROSE 29 - 36 Heriots
Stirling 34 - 32 Edin Accies
 
NATIONAL LEAGUE
Glas Hawks 38 - 9 KELSO 
HAWICK 31 - 14 Hill Jord
JEDFOREST 20 - 13 Biggar
SELKIRK 23 - 20 Hamilton
Stew Mel 12 - 16 Watsonians
 
CHAMPIONSHIP B
Haddington 28 - 28 HAWICK YM
Lasswade 28 - 59 Howe of Fife
Morgan 12 - 37 Kirkcaldy
Musselburgh 81 - 12 Perthshire
PEEBLES 43 - 10 Murrayfield
 
EAST LEAGUE 1
BERWICK 24 - 46 Preston Lodge
Dunbar 38 - 8 LANGHOLM
DUNS 30 - 35 Livingston
 
EAST LEAGUE 2
EARLSTON 21 - 34 HAW QUINS
GALA YM 18 - 22 Edin Northern
HAW LINDEN 58 - 18 Ross High
 
EAST LEAGUE 3
ST BOSWELLS 56 - 16 Liberton
 
SATURDAY 1 SEPTEMBER
PREMIERSHIP
Aberdeen 18 - 22 Boroughmuir
Ayr 28 - 10 Dundee
Edin Accies 27 - 29 GALA
Heriots 20 - 29 Stirling
MELROSE 26 - 21 Currie
 
NATIONAL LEAGUE
Biggar 6 - 45 Glas Hawks
HAWICK 26 - 30 SELKIRK
KELSO 32 - 14 Hamilton
Stew Mel 14 - 36 Hill Jord
Watsonians 78 - 3 JEDFOREST
 
CHAMPIONSHIP B
Howe of Fife 37 - 13 HAWICK YM
Kirkcaldy 14 - 22 Lasswade
Murrayfield 10 - 28 Musselburgh
PEEBLES 30 - 18 Haddington
Perthshire 36 - 22 Morgan
 
EAST LEAGUE 1
LANGHOLM 15 - 38 RHC
Linlithgow 31 - 16 DUNS
Portobello 45 - 18 BERWICK
 
EAST LEAGUE 2
Dalkeith 28 - 3 HAW LINDEN
HAW QUINS 58 - 10 Forrester
Lismore 28 - 22 GALA YM
Ross High 10 - 13 EARLSTON
 
EAST LEAGUE 3
Queensferry 19 - 36 ST BOSWELLS
WALKERBURN 19 - 51 Inverleith
 
SATURDAY 25 AUGUST
PREMIERSHIP
Boroughmuir 22 - 38 Ayr
Currie 10 - 10 Edin Accies
Dundee 39 - 24 Aberdeen
GALA 35 - 18 Heriots
Stirling 15 - 24 MELROSE
 
NATIONAL LEAGUE
Glas Hawks 12 - 9 Watsonians
Hamilton 16 - 16 Biggar
JEDFOREST 6 - 24 Hill Jord
SELKIRK 19 - 16 KELSO
Stew Mel 32 - 32 HAWICK
 
CHAMPIONSHIP B
HAWICK YM 18 - 6 Kirkcaldy
Howe of Fife 20 - 3 Haddington
Lasswade 24 - 10 Perthshire
Morgan 7 - 25 Murrayfield
Musselburgh 35 - 11 PEEBLES
 
SATURDAY 18 AUGUST
BORDER LEAGUE POOL A
KELSO 17 - 41 HAWICK
MELROSE 52 - 26 PEEBLES
 
FRIDAY 17 AUGUST
BORDER LEAGUE POOL B
HAWICK YM 0 - 40 GALA
JEDFOREST 3 - 40 SELKIRK