bordersrugby.net

RESULTS ARCHIVE FOR 2013-14
 

SATURDAY 5 APRIL
RBS PREMIERSHIP PLAY OFF
Stew Mel 13 - 23 Edin Accies 
 
RBS EAST LEAGUE 1
P Lodge 101 - 5 Langholm 
 
SATURDAY 29 MARCH
RBS CUP SEMI FINALS
Aberdeen 16 - 20 Heriot's 
Gala 31 - 33 Glas Hawks 
 
RBS SHIELD SEMI FINALS
Caithness 22 - 17 Berwick 
Irvine 6 - 12 P Lodge 
 
RBS BOWL SEMI FINALS
Glenrothes 13 - 28 St Boswells 
Uddingston 13 - 27 Highland 
 
RBS PREMIERSHIP
Hawick 15 - 21 Ayr 
 
RBS EAST LEAGUE 1
Langholm 25 - 8 Portobello 
 
RBS EAST LEAGUE 2
Earlston 48 - 10 Trinity Accies 
 
RBS EAST LEAGUE 3
Liberton 33 - 22 Gala YM 
 
SATURDAY 22 MARCH
RBS PREMIERSHIP
Edin Accies 17 - 23 Stirling 
Gala 33 - 34 Ayr 
Glas Hawks 20 - 18 Aberdeen 
Hawick 31 - 21 Heriot's 
Melrose 26 - 10 Currie 
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 76 - 5 GHA 
Dundee 20 - 17 Selkirk 
Hill Jord 20 - 17 Biggar 
Kelso 29 - 25 Peebles 
Watsonians 19 - 15 Stew Mel 
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Aber'shire 29 - 24 Livingston 
Hawick YM 13 - 15 Musselburgh 
Jedforest 48 - 14 Lasswade 
Kirkcaldy 14 - 38 Howe of Fife 
Murrayfield 25 - 0 Haddington 
 
RBS BORDER SHIELD
Duns 58 - 7 Haw Quins 
Langholm 29 - 13 Haw Linden 
 
RBS EAST LEAGUE 3
Liberton 91 - 18 Walk'burn 
 
SATURDAY 15 MARCH
RBS PREMIERSHIP
Edin Accies 14 - 26 Heriot's 
 
RBS EAST LEAGUE 3
RDVC 19 - 65 St Boswells 
 
FRIDAY 14 MARCH
RBS PREMIERSHIP
Ayr 32 - 7 Glas Hawks 
 
BORDER LEAGUE POOL B
Gala 33 - 13 Hawick 
 
THURSDAY 13 MARCH
BORDER LEAGUE POOL A
Peebles 5 - 40 Melrose 
 
SATURDAY 8 MARCH
RBS PREMIERSHIP
Currie 21 - 8 Aberdeen 
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 12 - 43 Selkirk 
 
RBS REGIONAL BOWL FINAL
Liberton 6 - 30 S Boswells 
 
RBS BORDER SHIELD
Earlston 11 - 7 Duns 
Haw Linden 12 - 7 Haw Quins 
Langholm 3 - 83 Berwick 
 
FRIDAY 7 MARCH
RBS CHAMPIONSHIP B
Lasswade 55 - 3 Hawick YM 
 
SATURDAY 1 MARCH
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 22 - 34 Melrose 
Ayr 22 - 11 Edin Accies  
Currie 45 - 17 Hawick 
Heriot's 31 - 38 Glas Hawks  
Stirling 7 - 11 Gala 
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 8 - 24 Boroughmuir 
GHA 15 - 45 Watsonians  
Peebles 10 - 40 Dundee 
Selkirk 34 - 12 Hill Jord  
Stew Mel 27 - 22 Kelso 
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 84 - 5 Hawick YM 
Howe of Fife 72 - 17 Murrayfield  
Lasswade 43 - 26 Kirkcaldy 
Livingston 10 - 31 Jedforest   
Musselburgh 26 - 55 Aber'shire 
 
RBS EAST LEAGUE 3
RDVC 39 - 18 W'Burn 
 
RBS BORDER SHIELD
Earlston 29 - 6 Langholm 
Haw Quins 12 - 36 Berwick 
Haw Linden 13 - 31 Duns 
 
RBS EAST REGION BOWL
Broughton 3 - 7 Liberton 
Gala YM 7 - 20 S Boswells 
 
SATURDAY 22 FEBRUARY
RBS CUP QUARTER FINAL
Ayr 24 - 28 Glas Hawks 
Edin Accies 8 - 13 Aberdeen 
 
RBS PREMIERSHIP
Hawick 21 - 22 Gala 
 
RBS EAST LEAGUE 1
Duns 0 - 15 P Lodge 
 
RBS EAST LEAGUE 3
Ross High 0 - 58 St Boswells 
 
BOOKER BORDER LEAGUE B
Jedforest 29 - 27 Kelso 
 
RBS BORDER SHIELD
Haw Quins 27 - 8 Earlston   
 
RBS REGIONAL BOWL QF
W'Burn 0 - 72 Gala YM   
 
FRIDAY 21 FEBRUARY
RBS NATIONAL LEAGUE
Peebles 14 - 14 Biggar 
 
SATURDAY 15 FEBRUARY
RBS CUP QUARTER FINALS
Gala 35 - 3 Stirling 
Melrose 18 - 21 Heriot's 
 
RBS BORDER SHIELD
Berwick 46 - 0 Haw Linden   
Duns 53 - 8 Langholm 
 
RBS REGIONAL BOWL QF
Liberton 16 - 3 RDVC   
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Selkirk 10 - 27 Peebles 
Stew Mel 34 - 10 Hill Jord  
Watsonians 13 - 26 Kelso 
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Murrayfield 22 - 27 Aber'shire     
 
SATURDAY 8 FEBRUARY
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 20 - 17 Selkirk 
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Howe of Fife 88 - 3 Hawick YM    
 
RBS EAST LEAGUE 1
Haw Linden 10 - 17 Linlithgow  
 
RBS EAST LEAGUE 2
Penicuik 5 - 21 Earlston 
 
RBS EAST LEAGUE 3
Gala YM 10 - 34 S Boswells  
Q'Ferry 13 - 25 Walk'burn 
 
SATURDAY 1 FEBRUARY
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 17 - 21 Heriot's
Gala 30 - 13 Edin Accies
Glas Hawks 7 - 16 Currie
Melrose 9 - 3 Stirling
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Dundee 10 - 10 Stew Mel 
Hill Jord 6 - 37 Peebles
Kelso 31 - 12 GHA  
Watsonians 6 - 13 Boroughmuir  
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Hawick YM 3 - 67 Howe of Fife 
Jedforest 50 - 0 Aber'shire  
Kirkcaldy 25 - 34 Livingston  
Murrayfield 18 - 12 Lasswade  
 
RBS EAST LEAGUE 1
Haw Quins 14 - 15 RHC  
N Berwick 40 - 13 Haw Linden
 
RBS EAST LEAGUE 2
Berwick 92 - 3 Inverleith  
 
RBS EAST LEAGUE 3
Ross High 45 - 0 Walk'burn
St Boswells 50 - 6 RDVC  
 
SATURDAY 25 JANUARY
RBS PREMIERSHIP
Gala 11 - 13 Melrose
Stirling 11 - 10 Hawick 
 
RBS NATIONAL LEAGUE
GHA 0 - 38 Dundee 
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Ab'shire 22 - 19 Haddington 
Howe of Fife 58 - 20 Musselburgh 
Jedforest 32 - 15 Kirkcaldy  
Livingston 24 - 5 Murrayfield  
 
RBS EAST LEAGUE 1
Haw Linden 22 - 16 Duns
P Lodge 54 - 3 Haw Quins
RHC 75 - 0 Langholm
 
RBS EAST LEAGUE 2
Leith 5 - 68 Berwick
 
RBS EAST LEAGUE 3
Walk'burn 0 - 67 S Boswells
 
SATURDAY 18 JANUARY
BRITISH & IRISH CUP
Aberavon 11 - 9 Gala
 
RBS EAST LEAGUE 1
Duns 8 - 12 Dunbar
Langholm 14 - 7 Haw Quins
P Lodge 129 - 0 Haw Linden
 
RBS EAST LEAGUE 2
Earlston 8 - 25 Inverleith
Forrester 10 - 38 Berwick
 
RBS EAST LEAGUE 3
Broughton 0 - 82 St Boswells
 
RBS BORDER CUP
Peebles 22 - 10 Jedforest
 
SATURDAY 11 JANUARY
BRITISH & IRISH CUP
Gala 7 - 29 Leeds
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Hawick YM 20 - 14 Murrayfield
 
RBS EAST LEAGUE 1
Haw Quins 15 - 10 Haw Linden
Langholm 14 - 15 Linlithgow
Portobello 34 - 8 Duns
 
RBS EAST LEAGUE 2
Berwick 59 - 10 Edin Northern
Forrester 31 - 0 Earlston
 
RBS EAST LEAGUE 3
RDVC 10 - 19 Gala YM
 
RBS BORDER CUP
Hawick 21 - 19 Selkirk
Kelso 25 - 21 Jedforest
Melrose 33 - 5 Peebles
 
SATURDAY 4 JANUARY
RBS BORDER CUP
Hawick 17 - 10 Peebles
Kelso 17 - 39 Melrose
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Lasswade 12 - 69 Jedforest
 
SATURDAY 28 DECEMBER
RBS BORDER CUP
Kelso 6 - 40 Selkirk
 
BOOKER BORDER LEAGUE B
& SKELLY CUP
Hawick 29 - 17 Jedforest
 
THURSDAY 26 DECEMBER
WAVERLEY CUP
Melrose 26 - 29 Gala
 
BOXING DAY CHALLENGE
Berwick 17 - 25 Alnwick
 
SATURDAY 21 DECEMBER
RBS PREMIERSHIP
Ayr 32 - 14 Aberdeen
Glas Hawks 10 - 25 Stirling  
Heriot's 17 - 17 Currie  
Melrose 28 - 5 Edin Accies
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 7 - 19 Stew Mel
Dundee 18 - 32 Watsonians  
Hill Jord 20 - 7 GHA  
Kelso 14 - 38 Boroughmuir  
 
RBS CHAMPIONSHIP B  
Hawick YM 8 - 28 Livingston  
Murrayfield 17 - 33 Jedforest
 
RBS EAST LEAGUE 3
Broughton 7 - 29 Gala YM      
 
SATURDAY 14 DECEMBER
BRITISH & IRISH CUP
Gala 6 - 17 Bristol  
 
RBS BORDER CUP  
Hawick 28 - 16 Kelso
Match Abandoned after 62 mins - Result Stands
Selkirk 3 - 13 Melrose
 
RBS EAST LEAGUE 1
Duns 0 - 29 RHC  
Linlithgow 52 - 0 Haw Quins
Match Abandoned after 65 mins - Result Stands
Haw Linden 0 - 34 Dunbar  
Match Abandoned after 65 mins - Result Stands
N Berwick 25 - 0 Langholm
Match Abandoned after 67 mins - Result Stands
 
RBS EAST LEAGUE 2
Earlston 5 - 26 Berwick   
 
RBS EAST LEAGUE 3
Gala YM 24 - 3 Broughton  
Queensferry 3 - 53 S Boswells      
Match Abandoned after 61 mins - Result Stands
 
RBS EAST LEAGUE 1
Duns 0 - 29 RHC  
Haw Linden 0 - 34 Dunbar  
Linlithgow 52 - 0 Haw Quins
Match Abandoned after 65 mins - Result Stands
N Berwick 25 - 0 Langholm
Match Abandoned after 65 mins - Result Stands
 
RBS EAST LEAGUE 2
Earlston 5 - 26 Berwick   
 
RBS EAST LEAGUE 3
Gala YM 24 - 3 Broughton  
Queensferry 3 - 53 S Boswells      
 
SUNDAY 8 DECEMBER
BRITISH & IRISH CUP
Bristol 62 - 7 Gala
 
SATURDAY 7 DECEMBER
RBS BORDER CUP  
Melrose 66 - 14 Jedforest
Selkirk 11 - 10 Peebles
 
RBS EAST LEAGUE 1
Duns 27 - 20 Langholm
Haw Quins 13 - 45 Dunbar  
Portobello 52 - 10 Haw Linden
 
RBS EAST LEAGUE 2
Berwick 65 - 0 Trinity Accies  
Earlston 46 - 0 Lismore  
 
RBS EAST LEAGUE 3
St Boswells 40 - 12 Liberton  
 
SATURDAY 30 NOVEMBER
RBS PREMIERSHIP
Ayr 5 - 17 Heriot's
Edin Accies 39 - 40 Currie 
GALA 29 - 14 Glas Hawks
MELROSE 36 - 11 HAWICK  
Stirling 14 - 10 Aberdeen 
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 27 - 10 PEEBLES  
GHA 22 - 21 Biggar 
KELSO 25 - 28 Dundee
Stew Mel 16 - 13 SELKIRK  
Watsonians 85 - 10 Hill Jord 
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Aber'shire 19 - 26 Howe of Fife 
JEDFOREST 81 - 7 HAWICK YM  
Kirkcaldy 37 - 15 Murrayfield
Lasswade 19 - 17 Haddington
Livingston 20 - 32 Musselburgh 
 
RBS EAST LEAGUE 1
DUNS 9 - 22 Linlithgow  
H LINDEN 7 - 68 RHC  
N Berwick 39 - 6 HAW QUINS
P Lodge P - P LANGHOLM
 
RBS EAST LEAGUE 2
Dalkeith 98 - 6 EARLSTON  
Lismore 0 - 148 BERWICK  
 
RBS EAST LEAGUE 3
GALA YM P - P ST BOS       
W'BURN 10 - 36 Broughton  
 
SATURDAY 23 NOVEMBER
INTERNATIONALS
Italy 14 - 19 Argentina
Scotland 15 - 21 Australia
France 10 - 19 South Africa
 
RBS PREMIERSHIP
Ayr 13 - 20 GALA
Stirling 30 - 31 Edin Accies 
 
RBS EAST LEAGUE 1
HAW QUINS 20 - 27 Portobello  
LANGHOLM 21 - 22 HAW LINDEN
N Berwick 32 - 15 DUNS
 
RBS EAST LEAGUE 2
BERWICK 81 - 0 Penicuik   
EARLSTON 42 - 15 Leith  
 
RBS EAST LEAGUE 3
GALA YM 39 - 17 Ross High      
 
FRIDAY 22 NOVEMBER
RBS BORDER CUP
JEDFOREST 26 - 45 HAWICK  
 
SATURDAY 16 NOVEMBER
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 15 - 34 GALA
Currie 24 - 15 Ayr  
HAWICK 30 - 10 Edin Accies  
Heriot's 33 - 16 Stirling  
Glas Hawks 18 - 26 MELROSE
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 18 - 39 Watsonians  
Dundee 31 - 20 Boroughmuir
Hill Jord 25 - 29 KELSO  
PEEBLES 9 - 16 Stew Mel  
SELKIRK 53 - 10 GHA  
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 24 - 17 Livingston  
HAWICK YM 10 - 38 Kirkcaldy
Howe of Fife 83 - 10 Lasswade
Musselburgh 28 - 33 JEDFOREST   
 
RBS EAST LEAGUE 1
Dunbar 95 - 0 LANGHOLM
DUNS 35 - 33 HAW QUINS
 
RBS EAST LEAGUE 2
Dalkeith 35 - 22 BERWICK
Ed Northern 19 - 15 EARLSTON
 
RBS EAST LEAGUE 3
Ross High 8 - 29 ST BOS  
W'BURN 9 - 39 GALA YM
 
SATURDAY 9 NOVEMBER
RBS PREMIERSHIP
Edin Accies 12 - 34 Ayr
GALA 18 - 12 Stirling
 
RBS BORDER CUP
HAWICK YM 14 - 33 KELSO
MELROSE 30 - 20 HAWICK
 
RBS BORDER SHIELD
BERWICK 56 - 3 DUNS
 
FRIDAY 8 NOVEMBER
RBS BORDER CUP
JEDFOREST 12 - 5 SELKIRK
 
SATURDAY 2 NOVEMBER
RBS PREMIERSHIP
Edin Accies 42 - 26 Aberdeen
GALA 11 - 9 Heriot's
HAWICK 17 - 17 Glas Hawks
MELROSE 17 - 27 Ayr
Stirling 10 - 27 Currie
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 10 - 13 Stew Mel
GHA 26 - 12 PEEBLES
Hill Jord 12 - 26 Dundee
KELSO 21 - 18 Biggar
Watsonians 15 - 18 SELKIRK
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Aber'shire 29 - 5 Lasswade
JEDFOREST 27 - 6 Haddington
Kirkcaldy 10 - 33 Musselburgh
Livingston 15 - 26 Howe of Fife
Murrayfield 41 - 23 HAWICK YM
 
RBS EAST LEAGUE 1
HAW LIND 5 - 10 North Berwick
Portobello 21 - 7 LANGHOLM
P Lodge 53 - 7 DUNS
RHC 74 - 3 HAW QUINS
 
RBS EAST LEAGUE 2
Inverleith 9 - 17 BERWICK
Trinity Accies 19 - 6 EARLSTON
 
RBS EAST LEAGUE 3
W'BURN 8 - 12 Ross High
 
SATURDAY 26 OCTOBER
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 34 - 22 HAWICK
Ayr 29 - 0 Stirling
Currie 16 - 48 GALA
Glas Hawks 24 - 8 Edin Accies
Heriot's 30 - 17 MELROSE
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 6 - 39 Dundee
Hill Jord 24 - 25 Boroughmuir
PEEBLES 9 - 18 Watsonians
SELKIRK 21 - 21 KELSO
Stew Mel 34 - 28 GHA
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 22 - 15 Kirkcaldy
HAWICK YM 17 - 19 Aber'shire
Howe of Fife 19 - 16 JEDFOREST
Lasswade 24 - 35 Livingston
Musselburgh 35 - 17 Murrayfield 
 
RBS EAST LEAGUE 1
DUNS 10 - 19 H LINDEN
HAW QUINS 10 - 108 P Lodge
LANGHOLM 7 - 72 RHC
 
RBS EAST LEAGUE 2
BERWICK 53 - 7 Leith
EARLSTON 30 - 15 Penicuik
 
RBS EAST LEAGUE 3
GALA YM  24 - 8 Liberton    
ST BOS 72 - 5 W'BURN   
 
SUNDAY 20 OCTOBER
BRITISH & IRISH CUP
Leeds 86 - 8 GALA
 
SATURDAY 19 OCTOBER
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 20 - 23 Glas Hawks
Currie 10 - 30 MELROSE
Heriot's 18 - 25 HAWICK
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 24 - 10 Hillhead Jord
GHA 15 - 28 Boroughmuir
PEEBLES 16 - 25 KELSO
SELKIRK 15 - 13 Dundee
Stew Mel 14 - 13 Watsonians
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 34 - 11 Murrayfield
Howe of Fife 62 - 21 Kirkcaldy
Livingston 26 - 16 Aber'shire
Musselburgh 89 - 10 HAWICK YM  
 
RBS EAST LEAGUE 1
Dunbar 66 - 7 DUNS
HAW QUINS 11 - 28 LANGHOLM
H LINDEN 10 - 22 Preston Lodge
 
RBS EAST LEAGUE 2
BERWICK 30 - 5 Forrester
Inverleith 22 - 8 EARLSTON
 
RBS EAST LEAGUE 3
ST BOS 88 - 13 Broughton   
 
SATURDAY 12 OCTOBER
BRITISH & IRISH CUP
Edin Accies 13 - 53 Pontypridd
GALA 17 - 31 Aberavon
Jersey 28 - 16 Ayr
Munster A 39 - 8 Stirling
 
RBS PREMIERSHIP
Glas Hawks 13 - 18 Heriot's
HAWICK 21 - 12 Currie
MELROSE 42 - 16 Aberdeen  
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 50 - 3 Biggar
Dundee 40 - 7 PEEBLES
Hill Jord 13 - 35 SELKIRK
KELSO 12 - 32 Stew Mel
Watsonians 19 - 8 GHA
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Ab'shire 22 - 29 Musselburgh
HAWICK YM 8 - 40 Haddington
JEDFOREST 50 - 13 Livingston 
Kirkcaldy 17 - 10 Lasswade
Murrayfield 7 - 34 Howe of Fife
 
RBS EAST LEAGUE 1
DUNS 22 - 3 Portobello
HAW LIND 43 - 19 HAW QUINS
Linlithgow 50 - 5 LANGHOLM
 
RBS EAST LEAGUE 2
EARLSTON 14 - 17 Forrester
Edin Northern 0 - 113 BERWICK
 
RBS EAST LEAGUE 3
GALA YM 36 - 7 RDVC   
W'BURN 12 - 34 Liberton   
 
SATURDAY 5 OCTOBER
RBS PREMIERSHIP
Ayr 48 - 10 HAWICK
Currie 10 - 48 Glas Hawks
Edin Accies 8 - 30 GALA  
Heriot's 21 - 18 Aberdeen  
Stirling 22 - 24 MELROSE
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 32 - 25 Watsonians
GHA 57 - 16 KELSO
PEEBLES 35 - 6 Hill Jord
SELKIRK 55 - 13 Biggar
Stew Mel 21 - 18 Dundee
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Ab'shire 10 - 31 JEDFOREST
Haddington 27 - 32 Musselburgh
Lasswade 18 - 23 Murrayfield
Livingston 42 - 19 Kirkcaldy
 
RBS EAST LEAGUE 1
Dunbar 60 - 24 HAW LINDEN
HAW QUINS 20 - 35 Linlithgow
LANGHOLM 20 - 32 North Berwick
RHC 61 - 0 DUNS
 
RBS EAST LEAGUE 2
BERWICK 54 - 0 EARLSTON
 
RBS EAST LEAGUE 3
ST BOS 63 - 10 Queensferry   
 
SATURDAY 28 SEPTEMBER
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 22 - 23 Currie
Glas Hawks 26 - 32 Ayr
HAWICK 19 - 0 Stirling
Heriot's 30 - 17 Edin Accies  
MELROSE 26 - 23 GALA  
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 14 - 29 PEEBLES
Dundee 48 - 17 GHA
Hill Jord 13 - 31 Stew Mel
KELSO 32 - 31 Watsonians
SELKIRK 5 - 43 Boroughmuir
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 24 - 17 Ab'shire
HAWICK YM 38 - 7 Lasswade
Kirkcaldy 13 - 21 JEDFOREST
Murrayfield 18 - 22 Livingston
Musselburgh 24 - 14 Howe of Fife
 
RBS EAST LEAGUE 1
Dunbar 40 - 8 HAW QUINS
H LINDEN 22 - 5 Portobello
LANGHOLM 17 - 7 DUNS
 
RBS EAST LEAGUE 2
Lismore 10 - 41 EARLSTON
Trinity Accies 16 - 22 BERWICK
 
RBS EAST LEAGUE 3
GALA YM 82 - 6 Queensferry
Liberton 0 - 66 ST BOS  
WALK'BURN 36 - 36 RDVC 
 
SATURDAY 21 SEPTEMBER
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 19 - 25 Ayr
Currie 19 - 32 Heriot's
Edin Accies 29 - 21 MELROSE  
GALA   32 - 13 HAWICK    
Stirling 23 - 20 Glas Hawks
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 51 - 0 KELSO
GHA 18 - 26 Hill Jord
PEEBLES 6 - 31 SELKIRK
Stew Mel 22 - 14 Biggar
Watsonians 36 - 15 Dundee
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Ab'shire 23 - 32 Kirkcaldy
Howe of Fife 61 - 7 Haddington
JEDFOREST 41 - 0 Murrayfield
Lasswade 14 - 27 Musselburgh
Livingston 25 - 0 HAWICK YM  
 
RBS EAST LEAGUE 1
HAW QUINS 16 - 36 North Berwick
LANGHOLM 9 - 55 Preston Lodge
Linlithgow 55 - 5 DUNS
RHC 39 - 0 HAW LINDEN
 
RBS EAST LEAGUE 2
BERWICK 68 - 0 Lismore
EARLSTON   8 - 52 Dalkeith
 
RBS EAST LEAGUE 3
Broughton 59 - 0 WALK'BURN  
ST BOS 38 - 0 GALA YM 
 
SATURDAY 14 SEPTEMBER
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 18 - 11 Stirling
Currie 20 - 22 Edin Accies
Glas Hawks 38 - 38 GALA
HAWICK 24 - 53 MELROSE  
Heriots 20 - 19 Ayr
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 15 - 34 GHA
Dundee 21 - 12 KELSO
Hill Jord 26 - 27 Watsonians  
PEEBLES 21 - 39 Boroughmuir
SELKIRK 45 - 20 Stew Mel
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 32 - 24 Lasswade  
HAWICK YM 16 - 32 JEDFOREST
Howe of Fife 92 - 0 Aber'shire
Murrayfield 17 - 44 Kirkcaldy
Musselburgh 60 - 0 Livingston  
 
RBS EAST LEAGUE 1
DUNS 19 - 36 North Berwick
HAW LIND 15 - 24 LANGHOLM
Portobello 41 - 20 HAW QUINS
 
RBS EAST LEAGUE 2
Leith 25 - 24 EARLSTON
Penicuik 13 - 19 BERWICK
 
RBS EAST LEAGUE 3
Ross High 8 - 20 GALA YM  
WALK'BURN 5 - 28 Queensferry
 
SATURDAY 7 SEPTEMBER
RBS PREMIERSHIP
Ayr 29 - 0 Currie
Edin Accies 22 - 34 HAWICK
GALA 33 - 16 Aberdeen
MELROSE 29 - 27 Glas Hawks
Stirling 13 - 18 Heriot's
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 37 - 17 Dundee
GHA 10 - 45 SELKIRK   
KELSO 37 - 5 Hill Jord  
Stew Mel 0 - 32 PEEBLES
Watsonians 74 - 5 Biggar
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Aber'shire 36 - 12 Murrayfield
JEDFOREST 21 - 16 Musselburgh
Kirkcaldy 38 - 20 HAWICK YM
Lasswade 10 - 53 Howe of Fife  
Livingston 20 - 17 Haddington  
 
RBS EAST LEAGUE 1
HAW QUINS 44 - 19 DUNS  
LANGHOLM 12 - 49 Dunbar
Linlithgow 33 - 7 HAW LINDEN
 
RBS EAST LEAGUE 2
BERWICK 30 - 45 Dalkeith
EARLSTON 37 - 20 Edin Northern
 
RBS EAST LEAGUE 3
ST. BOS 51 - 3 Ross High
 
FRIDAY 6 SEPTEMBER
RBS EAST LEAGUE 3
GALA YM 84 - 0 WALK'BURN  
 
SATURDAY 31 AUGUST
RBS PREMIERSHIP
Aberdeen 17 - 18 Edin Accies
Ayr 11 - 33 MELROSE
Currie 28 - 42 Stirling
Glas Hawks 24 - 18 HAWICK
Heriot's 28 - 27 GALA
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Biggar 10 - 32 KELSO  
Dundee 15 - 13 Hill Jord  
PEEBLES 18 - 14 GHA  
SELKIRK 23 - 51 Watsonians
Stew Mel 13 - 18 Boroughmuir
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Haddington 7 - 28 JEDFOREST  
HAWICK YM P - P Murrayfield
Howe of Fife 62 - 10 Livingston
Lasswade 38 - 15 Ab'shire  
Musselburgh 30 - 28 Kirkcaldy  
 
BORDER SHIELD
EARLSTON 20 - 26 HAW LINDEN  
HAW QUINS 31 - 13 LANGHOLM  
 
EAST BOWL PRELIMINARY
Queensferry 17 - 37 GALA YM  
 
SATURDAY 24 AUGUST
RBS PREMIERSHIP
Edin Accies 21 - 20 Glas Hawks
GALA 31 - 14 Currie
HAWICK 16 - 23 Aberdeen
MELROSE 30 - 13 Heriot's
Stirling 16 - 28 Ayr
 
RBS NATIONAL LEAGUE
Boroughmuir 40 - 19 Hill Jord  
Dundee 67 - 11 Biggar  
GHA 0 - 44 Stew Mel  
KELSO 27 - 24 SELKIRK
Watsonians 44 - 22 PEEBLES
 
RBS CHAMPIONSHIP B
Ab'shire 39 - 15 HAWICK YM
JEDFOREST 21 - 15 Howe Of Fife
Kirkcaldy 10 - 10 Haddington  
Livingston 24 - 25 Lasswade  
Murrayfield 17 - 45 Musselburgh  
 
SATURDAY 17 AUGUST
BOOKER BORDER LEAGUE
MELROSE 25 - 16 SELKIRK
HAWICK YM 10 - 26 PEEBLES