bordersrugby.net

RESULTS ARCHIVE FOR 2014-15
 

SATURDAY 23 MAY
WALKERBURN 7s QF
Earlston 7 - 29 Murrayfield
Melrose S 33 - 5 Walkerburn
Gala YM 29 - 7 Occasionals
Peebles 31 - 7 P Lodge
 
WALKERBURN 7s SEMIS
Murrayfield 0 - 34 Melrose S
Gala YM 31 - 5 Peebles
 
WALKERBURN 7s FINAL
Melrose S 7 - 17 Gala YM
 
SATURDAY 16 MAY
JEDFOREST 7s QF
Powerbombs 5 - 38 Melrose
Edin Accies 5 - 34 Hawick
Kelso 19 - 26 Gala
Watsonians 17 - 21 Jedforest
 
JEDFOREST 7s SEMI FINALS
Melrose 21 - 33 Hawick
Gala 12 - 17 Jedforest
 
JEDFOREST 7s FINAL
Hawick 17 - 21 Jedforest
 
SUNDAY 10 MAY
HAWICK 7s QF
Hawick YM 0 - 46 Gala
Biggar 10 - 32 Hawick
Watsonians 24 - 7 Jedforest
Selkirk 0 - 40 Melrose
 
HAWICK 7s SEMI FINALS
Gala 7 - 42 Hawick
Watsonians 21 - 24 Melrose
 
HAWICK 7s FINAL
Hawick 31 - 28 Melrose
 
SATURDAY 9 MAY
SELKIRK 7s QF
Melrose 12 - 26 Jedforest
Hamilton 7 - 45 Selkirk
L'borough 19 - 22 Gala
Hawick 22 - 17 Watsonians
 
SELKIRK 7s SEMI FINALS
Jedforest 21 - 10 Selkirk
Gala 40 - 12 Hawick
 
SELKIRK 7s FINAL
Jedforest 14 - 12 Gala
 
WEDNESDAY 6 MAY
ST BOSWELLS 7s - SEMI FINALS
Jedforest A 10 - 26 Kelso A
Melrose St 33 - 0 Selkirk A
 
ST BOSWELLS 7s - FINAL
Kelso A 7 - 24 Melrose St
 
SUNDAY 3 MAY
EARLSTON 7s QF
Jedforest 21 - 5 Selkirk
Watsonians 19 - 26 Melrose
Hawick 45 - 7 Berwick
Kelso 0 - 28 Gala
 
EARLSTON 7s SEMI FINALS
Jedforest 19 - 21 Melrose
Hawick 12 - 17 Gala
 
EARLSTON 7s FINAL
Melrose 24 - 15 Gala
 
SATURDAY 2 MAY
KELSO 7s QF
Melrose 21 - 14 Kelso
Jedforest 15 - 34 Edin Accies
Hawick 26 - 14 Selkirk
Watsonians 12 - 19 Gala
 
KELSO 7s SEMI FINALS
Melrose 24 - 19 Edin Accies
Hawick 12 - 33 Gala
 
KELSO 7s FINAL
Melrose 24 - 17 Gala
 
SUNDAY 26 APRIL
PEEBLES 7s QF
Orkney 15 - 24 Gala
Peebles 33 - 10 Presidents VII
Stew Mel 10 - 33 Watsonians
Melrose 5 - 17 Edin Accies
 
PEEBLES 7s SEMI FINALS
Gala 24 - 10 Peebles
Watsonians 26 - 5 Edin Accies
 
PEEBLES 7s FINAL
Gala 29 - 24 Watsonians
 
SATURDAY 25 APRIL
BT PREM PLAY-OFF FINAL
Heriot's 22 - 20 Melrose
 
BT PREM/NL1 PLAY-OFF
Stirling 39 - 22 GHA
 
LANGHOLM 7s QF
Kelso 0 - 39 Gala
Melrose 26 - 21 Selkirk
Select VII 7 - 53 Hawick
Jedforest 35 - 10 Langholm
 
LANGHOLM 7s SEMI FINALS
Gala 26 - 10 Melrose
Hawick 24 - 19 Jedforest
 
LANGHOLM 7s FINAL
Gala 19 - 24 Hawick
 
SATURDAY 18 APRIL
BT CUP FINAL
Hawick 17 - 55 Boroughmuir
 
BT SHIELD FINAL
St Boswells 27 - 19 GHK
 
BT BOWL FINAL
Alloa 71 - 19 Cumnock
 
SARAH BEANEY CUP FINAL
Murrayfield 25 - 22 Hill-Jord
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 17 - 26 Dundee
 
FRIDAY 17 APRIL
MATT LOCHRIE CUP
Gala RT U15 17 - 17 Melrose U15
 
SATURDAY 11 APRIL
MELROSE 7s QUARTER FINALS
Melrose 19 - 15 Wasps
Watsonians 14 - 22 Germany
Edin Accies 17 - 19 Jedforest
Gala 12 - 26 Glas Warriors
 
MELROSE 7s SEMI FINALS
Melrose 12 - 22 Germany
Jedforest 12 - 17 Glas Warriors
 
MELROSE 7s FINAL
Germany 21 - 36 Glas Warriors
 
SUNDAY 5 APRIL
GALA SEVENS SEMI FINALS
Selkirk 17 - 40 Gala
Jedforest 32 - 14 Boroughmuir
 
GALA SEVENS FINAL
Gala 28 - 19 Jedforest
 
SATURDAY 4 APRIL
BT PREMIERSHIP SEMI FINALS
Heriot's 17 - 13 Currie
Ayr 20 - 22 Melrose
 
BT PREMIERSHIP
Glas Hawks 22 - 16 Stirling
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Dalziel 44 - 0 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 3
Broughton 38 - 11 Walkerburn
 
HAWICK LINDEN 7s FINAL
Haw Linden 22 - 12 Berwick
 
FRIDAY 3 APRIL
BOOKER BORDER LEAGUE
Hawick 81 - 10 Peebles
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Watsonians 15 - 27 Dundee
 
SATURDAY 28 MARCH
BT PREMIERSHIP
Currie 15 - 10 Glas Hawks
Melrose 13 - 14 Ayr
 
BOOKER BORDER LEAGUE
Gala 13 - 19 Hawick
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 19 - 34 Jedforest
Dundee 14 - 18 GHA
Hill-Jord 7 - 55 Marr
Kelso 29 - 32 Selkirk *
Peebles 16 - 16 Stew-Mel
Watsonians 26 - 30 Aberdeen
* Also a Booker Border League match
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Lasswade 77 - 10 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 22 - 0 Duns
Dalkeith 52 - 12 Haw Quins
Haw Linden 10 - 24 N Berwick
Portobello 22 - 5 Langholm
 
BT EAST LEAGUE 2
Inverleith 12 - 45 St Boswells
Trinity Accies 29 - 23 Earlston
 
BOOKER JUNIOR CUP FINAL
Jed Thistle 15 - 10 Melrose W
 
BOOKER JUNIOR PLATE FINAL
Gala Wands 19 - 10 Tynedale
 
TUESDAY 24 MARCH
BT NATIONAL LEAGUE 1
Watsonians 26 - 35 Selkirk
 
SATURDAY 21 MARCH
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 7 - 26 Kelso
Dundee 36 - 14 Jedforest
GHA 69 - 10 Hill-Jord
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Perthshire 57 - 14 Haw YM
 
BT EAST LEAGUE 3
Gala YM 17 - 3 Broughton
 
FRIDAY 20 MARCH
BT EAST LEAGUE 1
Duns 29 - 22 Langholm
 
SATURDAY 14 MARCH
BT PREMIERSHIP
Boroughmuir 32 - 25 Hawick
Edin Accies 15 - 12 Stirling
Heriot's 34 - 28 Gala
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 17 - 19 Stew-Mel
Dundee 17 - 14 Hill-Jord
GHA 12 - 10 Jedforest
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 19 - 23 Dumfries
 
BT EAST LEAGUE 1
Duns 40 - 14 Haw Linden
Haw Quins 3 - 36 Berwick
Langholm 12 - 67 Dalkeith
 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 20 - 22 Penicuik
St Boswells 86 - 5 Leith
 
SATURDAY 7 MARCH
BT CUP SEMI FINALS
Glas Hawks 18 - 21 Boroughmuir
Hawick 6 - 3 Heriot's
 
BT SHIELD SEMI FINALS
GHK 32 - 7 Orkney
St Boswells 12 - 10 North Berwick
 
BT BOWL SEMI FINALS
Alloa 57 - 7 Kinloss
Cumnock 26 - 8 Ross High
 
BT PREMIERSHIP
Currie 10 - 3 Ayr
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 14 - 23 Dundee
Jedforest 8 - 8 Kelso *
Marr 46 - 12 Biggar
Selkirk 21 - 9 Peebles
Stew-Mel 12 - 13 Watsonians
* ALSO A BOOKER BORDER LEAGUE MATCH
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 14 - 13 P Lodge
 
BT BORDERS SHIELD
Haw Quins 5 - 22 Duns
 
SATURDAY 28 FEBRUARY
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 13 - 42 Selkirk
GHA 15 - 8 Kelso
Stew-Mel 24 - 13 Jedforest
 
BT EAST LEAGUE 1
Dalkeith 47 - 20 Duns
Haw Linden 27 - 25 Berwick
Linlithgow 53 - 5 Langholm
 
BT BORDERS SHIELD
St Boswells 66 - 9 Haw Quins
 
THURSDAY 26 FEBRUARY
NATIONAL LEAGUE 1
Hill-Jord 15 - 22 Watsonians
 
SATURDAY 21 FEBRUARY
BT PREMIERSHIP
Ayr 25 - 23 Heriot's
Gala 17 - 24 Melrose
Glas Hawks 19 - 20 Boroughmuir
Hawick 14 - 7 Edin Accies
Stirling 19 - 22 Currie
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 7 - 14 GHA
Dundee 13 - 29 Stew-Mel
Hill-Jord 27 - 39 Aberdeen
Kelso 25 - 25 Marr
Selkirk 32 - 0 Jedforest *
Watsonians 47 - 5 Peebles
* Also a Booker Border League Game
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Dunfermline 16 - 17 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 1
Dalkeith 25 - 13 Haw Linden
Haw Quins 20 - 14 Langholm
 
BT EAST LEAGUE 3
Gala YM 26 - 35 Ross High
 
SATURDAY 14 FEBRUARY
BT CUP QUARTER FINALS
Boroughmuir 25 - 22 Stirling
Glas Hawks 22 - 13 Ayr
Heriot's 33 - 30 Howe of Fife
Kelso 13 - 19 Hawick *
* Also a Booker Border League Match
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 28 - 7 Biggar
Marr 19 - 42 Selkirk
Peebles 34 - 12 Jedforest *
Stew-Mel 54 - 19 Hill-Jord
Watsonians P - P Dundee
* Also a Booker Border League Match
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 21 - 21 Irvine
 
BT EAST LEAGUE 1
Linlithgow 34 - 10 Duns
N Berwick 27 - 13 Haw Linden
Portobello 3 - 77 Berwick
 
BT EAST LEAGUE 2
Trinity Accies 8 - 54 St Boswells
 
BT EAST LEAGUE 3
Bo'Ness 3 - 43 Gala YM
 
SATURDAY 7 FEBRUARY
BORDER SHIELD
St Boswells 45 - 10 Haw Linden
 
EAST LEAGUE 1
Berwick 47 - 6 Langholm
 
EAST LEAGUE 3
Walkerburn 11 - 55 Gala YM
 
SATURDAY 31 JANUARY
BT PREMIERSHIP
Currie 24 - 0 Melrose
Hawick 14 - 10 Glas Hawks
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Dundee 24 - 10 Peebles
Jedforest 45 - 24 Marr
Kelso 10 - 13 Aberdeen
Selkirk 17 - 5 GHA
 
BT EAST LEAGUE 1
Dunbar 11 - 8 Duns
 
BT EAST LEAGUE 2
Inverleith 13 - 22 Earlston
St Boswells 35 - 3 Forrester
 
BT EAST LEAGUE 3
Queensferry 16 - 10 Walkerburn
RDVC 5 - 59 Gala YM
 
SATURDAY 24 JANUARY
BT PREMIERSHIP
Boroughmuir 3 - 5 Gala
Edin Accies 7 - 27 Glas Hawks
Heriot's 12 - 14 Melrose
Stirling 15 - 22 Hawick
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Peebles 35 - 22 Marr
Stew-Mel 47 - 15 Kelso
Watsonians 36 - 10 Biggar
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
West of Scot 12 - 20 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 23 - 17 Dunbar
Duns 20 - 3 Portobello
Haw Linden 6 - 16 Haw Quins
 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 7 - 53 Forrester
Ed Northern 7 - 88 St Boswells
 
BT EAST LEAGUE 3
Ross High 65 - 5 Walkerburn
 
SATURDAY 17 JANUARY
BT PREMIERSHIP
Ayr 17 - 21 Boroughmuir
Gala 21 - 8 Edin Accies
Heriot's 26 - 23 Currie
Melrose 32 - 8 Hawick
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Jedforest 31 - 26 Aberdeen
Kelso 10 - 6 Watsonians
Marr 24 - 24 GHA
Selkirk 8 - 3 Stew-Mel
 
BT EAST LEAGUE 1
Dunbar 31 - 25 Haw Linden
Haw Quins 18 - 17 Linlithgow
Langholm 6 - 58 N Berwick
 
BT EAST LEAGUE 2
St Boswells 101 - 0 Earlston
 
SATURDAY 10 JANUARY
BT PREMIERSHIP
Boroughmuir 3 - 36 Heriot's
Edin Accies 11 - 8 Ayr
Stirling 16 - 21 Gala
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Dundee 19 - 6 Kelso
Hill-Jord 10 - 22 Biggar
Peebles 18 - 21 GHA
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Murrayfield 0 - 14 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 19 - 0 Dalkeith
Dunbar 37 - 20 Haw Quins
Haw Linden 39 - 14 Portobello
 
BT EAST LEAGUE 2
Lismore 12 - 0 Earlston
 
SATURDAY 3 JANUARY
BT CUP ROUND 3
Currie 10 - 11 Heriot's
Edin Accies 27 - 35 Hawick
Gala 5 - 40 Stirling
Glas Hawks 19 - 12 Melrose
Hamilton 19 - 50 Ayr
Howe of Fife 31 - 7 GHA
Kelso 31 - 19 Musselburgh
Lasswade 3 - 69 Boroughmuir
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Jedforest 88 - 0 Hill-Jord
Peebles 44 - 13 Aberdeen
Watsonians 50 - 18 Marr
 
BT BORDER SHIELD
Earlston 21 - 46 Haw Quins
St Boswells 17 - 7 Berwick
 
FRIDAY 26 DECEMBER
WAVERLEY CUP
Gala 10 - 20 Melrose
 
BORDER LEAGUE/SKELLY CUP
Jedforest 14 - 35 Hawick
 
BILL RENTON TROPHY
Alnwick 26 - 8 Berwick
 
SATURDAY 20 DECEMBER
BT PREMIERSHIP
Currie 7 - 21 Boroughmuir
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 13 - 10 Peebles
GHA 44 - 32 Aberdeen
Jedforest 10 - 6 Watsonians
Kelso 77 - 0 Hill-Jord
Marr 0 - 31 Stew-Mel
Selkirk 22 - 21 Dundee
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 25 - 21 E Kilbride
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 85 - 10 Langholm *
Haw Linden 46 - 0 Dunbar
Haw Quins 13 - 39 North Berwick

* Game switched from Berwick to Langholm

 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 28 - 24 Liberton
 
SATURDAY 13 DECEMBER
BT PREMIERSHIP
Ayr 28 - 22 Stirling
Gala 12 - 26 Hawick  
Heriot's 32 - 20 Edin Accies
Melrose 14 - 13 Glas Hawks
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Hill-Jord 18 - 29 Selkirk
 
BT EAST LEAGUE 2
St Boswells 86 - 0 Lismore
 
SATURDAY 6 DECEMBER
BT PREMIERSHIP
Boroughmuir 10 - 37 Melrose
Edin Accies 18 - 15 Currie
Glas Hawks 16 - 13 Gala  
Hawick 27 - 22 Ayr
Stirling 19 - 29 Heriot's
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 9 - 26 Stew-Mel
GHA 32 - 24 Watsonians
Kelso 25 - 20 Peebles
Marr 3 - 11 Dundee
Selkirk 26 - 3 Biggar
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 10 - 28 RHC
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 61 - 12 Linlithgow
Duns 0 - 44 North Berwick
Haw Linden 34 - 5 Langholm
Portobello 15 - 20 Haw Quins
 
BT EAST LEAGUE 2
Leith 39 - 0 Earlston
Penicuik 0 - 23 St Boswells
 
BT EAST LEAGUE 3
Gala YM 17 - 0 Queensferry
RDVC 12 - 27 Walkerburn
 
SATURDAY 29 NOVEMBER
BT PREMIERSHIP
Ayr 18 - 6 Glas Hawks
Boroughmuir 22 - 16 Edin Accies
Currie 21 - 10 Gala  
Heriot's 29 - 15 Hawick
Melrose 20 - 18 Stirling
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 25 - 16 Watsonians
GHA 12 - 38 Dundee
Jedforest 22 - 24 Biggar
Marr 30 - 10 Hill-Jord
Selkirk 18 - 12 Kelso
Stew Mel 34 - 18 Peebles
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 12 - 32 Lasswade
 
BT EAST LEAGUE 1
Haw Quins 51 - 11 Duns
Langholm 22 - 45 Dunbar
Linlithgow 50 - 11 Haw Linden
N Berwick 15 - 24 Berwick
 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 3 - 31 Edin Northern
St Boswells 76 - 0 Liberton
 
BT EAST LEAGUE 3
Walkerburn 44 - 3 Bo'ness
 
SATURDAY 22 NOVEMBER
BOOKER BORDER LEAGUE
Gala 24 - 14 Kelso
 
BT BORDER SHIELD
Earlston 15 - 34 Duns
Haw Quins 13 - 27 Haw Linden
 
BT REGIONAL BOWL FINAL
Ross High 17 - 3 Gala YM
 
FRIDAY 21 NOVEMBER
BOOKER BORDER LEAGUE
Hawick 43 - 26 Selkirk
Jedforest 7 - 26 Melrose
 
SATURDAY 15 NOVEMBER
BT CUP ROUND 2
Edin Accies 49 - 13 Jedforest
GHA 20 - 17 Selkirk
Kelso 27 - 23 Preston Lodge
Marr 17 - 55 Hawick
Musselburgh 47 - 8 Peebles
 
BT BORDER SHIELD
Berwick 53 - 8 Haw Quins
Haw Linden 43 - 8 Earlston
 
FRIDAY 14 NOVEMBER
BT BORDER SHIELD
Duns 0 - 29 St Boswells
 
SATURDAY 8 NOVEMBER
BT NATIONAL LEAGUE 1
* Also Booker Border League Fixture
Biggar 16 - 17 Marr
Dundee 26 - 27 Aberdeen
Hill-Jord 0 - 25 GHA
Kelso 17 - 14 Jedforest
Peebles 3 - 18 Selkirk *
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
P Lodge 60 - 10 Hawick YM
 
BT BORDER SHIELD
Berwick 72 - 0 Earlston
Duns 19 - 16 Haw Linden
 
BT BORDER BOWL
Queensferry 17 - 38 Gala YM
 
FRIDAY 7 NOVEMBER
BT NATIONAL LEAGUE 1
Watsonians 26 - 20 Stew-Mel
 
SATURDAY 1 NOVEMBER
BT PREMIERSHIP
Edin Accies 5 - 16 Melrose
Gala 14 - 32 Ayr
Glas Hawks 20 - 18 Heriot's
Hawick 31 - 31 Currie
Stirling 29 - 18 Boroughmuir
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 64 - 3 Hill-Jord
GHA 29 - 19 Biggar
Jedforest 10 - 29 Selkirk
Marr 46 - 14 Kelso
Peebles 6 - 17 Watsonians
Stew-Mel 22 - 20 Dundee
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 59 - 11 Dunfermline
 
BT EAST LEAGUE 2
Forrester 88 - 0 Earlston
 
BT BORDERS SHIELD
Haw Linden 19 - 26 Berwick
 
BT BORDERS BOWL
Walkerburn 19 - 36 Ross High
 
SATURDAY 25 OCTOBER
BT PREMIERSHIP
Ayr 35 - 17 Melrose
Gala 12 - 30 Heriot's
Glas Hawks 24 - 24 Currie
Hawick 36 - 16 Boroughmuir
Stirling 15 - 21 Edin Accies
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 27 - 19 Aberdeen
Dundee 5 - 32 Watsonians
Hill-Jord 8 - 27 Stew-Mel
Jedforest 17 - 26 Peebles
Kelso 8 - 28 GHA
Selkirk 31 - 10 Marr
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Irvine 48 - 15 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 1
Duns 0 - 49 Berwick
Haw Quins 22 - 41 Dalkeith
Langholm 23 - 34 Portobello
N Berwick P - P Haw Linden
 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 18 - 22 Trinity Accies
St Boswells 107 - 0 Inverleith
 
BT EAST LEAGUE 3
Gala YM 31 - 12 RDVC
Walkerburn 7 - 21 Queensferry
 
SATURDAY 18 OCTOBER
BT PREMIERSHIP
Boroughmuir 16 - 15 Glas Hawks
Currie 23 - 22 Stirling
Edin Accies 28 - 13 Hawick
Heriot's 25 - 7 Ayr
Melrose 22 - 10 Gala
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 27 - 22 Kelso
GHA 15 - 26 Selkirk
Marr 14 - 15 Jedforest
Peebles 26 - 9 Dundee HSFP
Stew-Mel 44 - 5 Biggar
Watsonians 32 - 6 Hill-Jord
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 11 - 25 Perthshire
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 77 - 3 Haw Quins
Dalkeith 104 - 14 Langholm
Haw Linden 12 - 6 Duns
 
BT EAST LEAGUE 2
Leith 7 - 93 St Boswells
Penicuik 15 - 10 Earlston
 
BT EAST LEAGUE 3
Broughton 24 - 5 Gala YM
Walkerburn 6 - 19 Ross High
 
SATURDAY 11 OCTOBER
BT PREMIERSHIP
Ayr 20 - 11 Currie
Gala 32 - 6 Boroughmuir
Glas Hawks 14 - 13 Edin Accies
Hawick 16 - 34 Stirling
Melrose 44 - 43 Heriot's
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 6 - 11 Watsonians
Hill-Jord 15 - 46 Dundee
Jedforest 17 - 13 GHA
Kelso 25 - 27 Stew-Mel
Marr 21 - 21 Peebles
Selkirk 32 - 12 Aberdeen
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 14 - 29 West of Scot
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 64 - 6 Haw Linden
Duns 13 - 5 Dunbar
Langholm 12 - 29 Haw Quins
 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 5 - 51 Inverleith
Forrester 10 - 16 St Boswells
 
BT EAST LEAGUE 3
Gala YM 88 - 0 Bo'Ness
 
SATURDAY 4 OCTOBER
BT PREMIERSHIP
Boroughmuir 16 - 34 Ayr
Currie 28 - 34 Heriot's
Edin Accies 19 - 26 Gala
Hawick 21 - 20 Melrose
Stirling 28 - 19 Glas Hawks
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 37 - 12 Jedforest
Dundee 51 - 25 Biggar
GHA 35 - 34 Marr
Peebles 58 - 10 Hill-Jord
Stew-Mel 16 - 17 Selkirk
Watsonians 44 - 12 Kelso
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Dumfries 95 - 8 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 1
Dunbar 14 - 38 Berwick
Haw Quins 18 - 32 Haw Linden
Langholm 11 - 13 Linlithgow
Portobello 18 - 53 Duns
 
BT EAST LEAGUE 2
Forrester P - P Earlston
St Boswells 78 - 0 Edin Northern
 
BT EAST LEAGUE 3
Ross High 39 - 14 Gala YM
Walkerburn 12 - 28 Broughton
 
SATURDAY 27 SEPTEMBER
BT PREMIERSHIP
Ayr 23 - 17 Edin Accies
Gala 23 - 16 Stirling
Glas Hawks 43 - 10 Hawick
Heriot's 34 - 12 Boroughmuir
Melrose 41 - 26 Currie
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 19 - 7 Hill-Jord
GHA 28 - 13 Peebles
Jedforest 12 - 17 Stew-Mel
Kelso 17 - 17 Dundee
Marr 43 - 32 Aberdeen
Selkirk 27 - 16 Watsonians
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 16 - 16 Murrayfield
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 88 - 10 Portobello
Duns 6 - 17 Dalkeith
Linlithgow 40 - 3 Haw Quins
N Berwick 70 - 5 Langholm
 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 0 - 81 St Boswells
 
BT EAST LEAGUE 3
Gala YM 31 - 15 Walkerburn
 
SATURDAY 20 SEPTEMBER
BT PREMIERSHIP
Boroughmuir 6 - 21 Currie
Edin Accies 26 - 28 Heriot's
Glas Hawks 7 - 17 Melrose
Hawick 21 - 23 Gala
Stirling 29 - 34 Ayr
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 18 - 23 GHA
Dundee 13 - 22 Selkirk
Hill-Jord 5 - 38 Kelso
Peebles 9 - 15 Biggar
Stew-Mel 34 - 20 Marr
Watsonians 33 - 15 Jedforest
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
East Kilbride 27 - 7 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 1
Dalkeith 16 - 12 Berwick
Haw Quins 15 - 45 Dunbar
Langholm 28 - 20 Duns
Portobello 24 - 14 Haw Linden
 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 36 - 10 Lismore
St Boswells 69 - 21 Trinity Accies
 
BT EAST LEAGUE 3
Queensferry 22 - 31 Gala YM
Walkerburn 42 - 3 RDVC
 
SATURDAY 13 SEPTEMBER
BT PREMIERSHIP
Ayr 26 - 27 Hawick
Currie 38 - 19 Edin Accies
Gala 29 - 10 Glas Hawks
Heriot's 42 - 19 Stirling
Melrose 26 - 31 Boroughmuir
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Aberdeen 21 - 31 Peebles
GHA 28 - 26 Stew Mel
Jedforest 19 - 22 Dundee
Kelso 34 - 27 Biggar
Marr 15 - 40 Watsonians
Selkirk 77 - 5 Hill Jord
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
Hawick YM 33 - 12 Dalziel
 
BT EAST LEAGUE 1
Duns 3 - 8 Linlithgow
Haw Linden 9 - 38 Dalkeith
N Berwick 65 - 23 Haw Quins
 
BT EAST LEAGUE 2
Liberton 25 - 15 Earlston
Lismore 0 - 73 St Boswells
 
BT EAST LEAGUE 3
Bo'Ness 5 - 29 Walkerburn
 
SATURDAY 6 SEPTEMBER
BT PREMIERSHIP
Edin Accies 15 - 33 Boroughmuir
Gala 60 - 22 Currie
Glas Hawks 18 - 20 Ayr
Hawick 12 - 16 Heriot's
Stirling 23 - 18 Melrose
 
BT NATIONAL LEAGUE 1
Biggar 22 - 43 Selkirk
Dundee 35 - 17 Marr
Hill Jord 14 - 37 Jedforest
Peebles 23 - 10 Kelso
Stew Mel 26 - 26 Aberdeen
Watsonians 30 - 40 GHA
 
BT NATIONAL LEAGUE 3
RHC 55 - 10 Hawick YM
 
BT EAST LEAGUE 1
Haw Quins 28 - 23 Portobello
Langholm 36 - 48 Haw Linden
Linlithgow 16 - 20 Berwick
N Berwick 47 - 7 Duns
 
BT EAST LEAGUE 2
Earlston 16 - 54 Leith
St Boswells 107 - 0 Penicuik
 
SATURDAY 30 AUGUST
BT PREMIERSHIP
Ayr 28 - 24 Gala
Boroughmuir 18 - 25 Stirling
Currie 18 - 16 Hawick
Heriot's 10 - 17 Glas Hawks
Melrose 27 - 14 Edin Accies
 
BT CUP ROUND 1
Cartha QP 14 - 73 Selkirk
Hawick YM 34 - 20 Dalziel
Jedforest 27 - 10 Aber'shire
Peebles 66 - 7 Greenock
 
BT EAST LEAGUE 1
Berwick 30 - 19 North Berwick
Dunbar 38 - 0 Langholm
Duns 36 - 10 Hawick Quins
Haw Linden 12 - 20 Linlithgow
 
BT EAST LEAGUE 2
Ed Northern 11 - 19 Earlston
Liberton 6 - 64 St Boswells
 
SATURDAY 23 AUGUST
BOOKER BORDER LEAGUE
Gala 57 - 0 Jedforest
 

BT CHARITY SHIELD

Melrose 28 - 36 Heriot's
 
SATURDAY 16 AUGUST
BORDER LEAGUE
Selkirk 30 - 46 Melrose
 
FRIDAY 15 AUGUST
BORDER LEAGUE
Peebles 14 - 45 Gala