LATEST RESULTS

Sat 22 Jan 2022

PREMIERSHIP

Aberdeen Grammar 5-85 Currie
Edinburgh Accies 24-9 SELKIRK
Glasgow Hawks 7-20 GHA
JEDFOREST 10-34 HAWICK
Musselburgh 17-28 Marr

NATIONAL 1

Ayr 20-22 Heriot's
Biggar 12-10 KELSO
Cartha QP 7-43 MELROSE
GALA 26-21 Dundee
Stirling Wolves 33-31 Boroughmuir
Watsonians 32-25 Highland

NATIONAL 2

PEEBLES 13-40 GHK

NATIONAL 3

Howe of Fife 17-15 BERWICK

EAST 2

Livingston 18-24 HAWICK LINDEN
North Berwick P-P LANGHOLM

EAST 3

Lismore 43-10 GALA YM

RESERVE EAST 1

HAWICK FORCE 43-7 Boroughmuir A
Heriot's Blues A 60-5 SELKIRK A
Musselburgh A 78-7 JEDFOREST A

RESERVE EAST 2

GALA A 75-7 Preston Lodge A
KELSO SHARKS P-P Edinburgh Accies B
PEEBLES REDS P-P MELROSE STORM

SEMI JUNIOR BORDER LEAGUE

Carlisle Colts 14-31 Morpeth Colts
GALA WANDS 76-8 SELKIRK YOUTH
HAWICK YOUTH 29-19 PEEBLES COLTS
Tynedale Colts 24-27 KELSO QUINS

Sun 23 Jan 2022

WOMEN'S NL1

KELSO LADIES P-P Stewartry

BORDERS RUGBY TV

HAWICK 10-34 JEDFOREST - COMMENTARY GAME
PlayPlay
VIEW FROM THE COMMENTARY BOX
PlayPlay
BORDERS RUGBY RESULTS - 22.1.22
PlayPlay
JED JAGS v HAWICK MINIS
PlayPlay
PEEBLES v GHK
PlayPlay
GALA v DUNDEE
PlayPlay
HAWICK YOUTH 29-19 PEEBLES COLTS
PlayPlay
LIVINGSTON v HAWICK LINDEN
PlayPlay
BIGGAR 12-10 KELSO
PlayPlay
HOWE OF FIFE v BERWICK
PlayPlay
EDINBURGH ACCIES 24-9 SELKIRK
PlayPlay
CARTHA QP 7-43 MELROSE
PlayPlay
ITV BORDERS RUGBY ROUNDUP - 24.1.21
PlayPlay
previous arrow
next arrow

UPCOMING FIXTURES

Sat 29 Jan 2022

PREMIERSHIP

Currie 2.30 JEDFOREST
Edinburgh Accies 2pm Marr
GHA 2pm Aberdeen Grammar
HAWICK 3pm Musselburgh
SELKIRK 3pm Glasgow Hawks

NATIONAL 1

Boroughmuir 3pm Ayr
Cartha QP 2pm Biggar
Dundee 2pm Stirling Wolves
Heriot's Blues 2pm KELSO
MELROSE 3pm Highland
Watsonians 3pm GALA

NATIONAL 2

Dumfries 3pm PEEBLES

NATIONAL 3

Ardrossan Accies 2pm BERWICK

EAST 1

DUNS - Royal High

EAST 2

HAWICK LINDEN - North Berwick
LANGHOLM - Dunbar

EAST 3

EARLSTON - Lismore
Edinburgh Northern - GALA YM

RESERVE EAST 1

Edinburgh Accies A - SELKIRK A
JEDFOREST A - HAWICK FORCE

RESERVE EAST 2

Lasswade A - GALA A
Leith A - PEEBLES REDS
MELROSE STORM - Linlithgow A
Preston Lodge A - KELSO SHARKS

NATIONAL YOUTH U18 CUP SEMIS

Boroughmuir 12.30 Stirling County
HAWICK YOUTH 2pm West Of Scotland

NATIONAL YOUTH U18 SHIELD SEMIS

GALA WANDS 2pm Dumfries
MELROSE WASPS 2pm Whitecraigs

NATIONAL YOUTH U16 CUP QFs

Boroughmuir - Dumfries
GALA RT - Stirling County
GHA - Ellon
PEEBLES - Ayr/Wellington

NATIONAL YOUTH U16 SHIELD QFs

Dundee - Dunfermline
HAWICK YOUTH - Cartha QP
KELSO - Aberdeen Wands
Whitecraigs - Deeside/Garioch