2021-22 Results Archive



View all the results from the 2021-22 season in our archive below.


RESULTS ARCHIVE

Friday 30 July 2021

FOSROC SUPER6

Boroughmuir Bears 15-13 Heriot's

Saturday 31 July 2021

FOSROC SUPER6

Stirling County 24-24 SOUTHERN KNIGHTS

Sunday 1 August 2021

FOSROC SUPER6

Ayrshire Bulls 21-26 Watsonians

Sunday 1 August 2021

EDINBURGH 7s SEMI FINALS

MELROSE 14-12 Edinburgh Accies
Samurai 21-12 Support & Offload

EDINBURGH 7s FINAL

MELROSE 7-33 Samurai

Friday 6 August 2021

FOSROC SUPER6

Watsonians 10-7 Stirling County

PEEBLES U16 7s ROUND 1

PEEBLES 41-0 KELSO
HAWICK 20-7 DUNS
GALA 24-0 SELKIRK
MELROSE 17-10 JEDFOREST

PEEBLES U16 7s SEMI FINALS

PEEBLES 36-0 HAWICK
GALA 17-0 MELROSE

PEEBLES U16 7s FINAL

PEEBLES 36-0 GALA

Saturday 7 August 2021

FOSROC SUPER6

Ayrshire Bulls 24-10 Boroughmuir Bears

PEEBLES LADIES 7s POOL A

Corstorphine 19-19 Biggar Ladies
Biggar Ladies 31-0 KELSO LADIES
Corstorphine 31-0 KELSO LADIES

PEEBLES LADIES 7s POOL B

Hearts & Balls 74-0 Scottish Uni
Scottish Uni 0-44 Broughton Ladies
Hearts & Balls 57-0 Broughton Ladies

PEEBLES LADIES 7s FINAL

Corstorphine 0-26 Hearts & Balls

PEEBLES 7s POOL A

PEEBLES 5-19 Biggar
Biggar 24-12 HAWICK
PEEBLES 14-19 HAWICK

PEEBLES 7s POOL B

Watsonians 5-31 SELKIRK
Currie 7-14 SELKIRK
Watsonians 26-19 Currie

PEEBLES 7s POOL C

MELROSE 33-5 KELSO
KELSO 19-21 Hearts & Balls
MELROSE 21-24 Hearts & Balls

PEEBLES 7s POOL D

JEDFOREST 26-14 BERWICK
GALA 38-7 BERWICK
GALA 26-21 JEDFOREST

PEEBLES 7s SEMI FINALS

Biggar 0-10 SELKIRK
Hearts & Balls 28-22 GALA

PEEBLES 7s FINAL

SELKIRK 7-12 Hearts & Balls

Sunday 8 August 2021

FOSROC SUPER6

Heriot's 15-36 SOUTHERN KNIGHTS

PEEBLES COLTS U18s 7s POOL A

HAWICK YOUTH 14-0 DUNS COLTS
HAWICK YOUTH 15-5 KELSO QUINS
DUNS COLTS 7-17 KELSO QUINS

PEEBLES COLTS U18s 7s POOL B

PEEBLES COLTS 15-10 GALA WANDS
PEEBLES COLTS 5-12 SELKIRK YC
GALA WANDS 10-26 SELKIRK YC

PEEBLES COLTS U18s 7s POOL C

MELROSE WASPS 19-15 Boroughmuir Colts
MELROSE WASPS 42-0 JED THISTLE
Boroughmuir Colts 29-14 JED THISTLE

PEEBLES COLTS U18s 7s WINNERS POOL

HAWICK YOUTH 22-5 SELKIRK YC
SELKIRK YC 17-5 MELROSE WASPS
MELROSE WASPS 14-19 HAWICK YOUTH

Friday 13 August

FOSROC SUPER6

Boroughmuir Bears 13-36 Watsonians

Saturday 14 August 2021

FOSROC SUPER6

SOUTHERN KNIGHTS 22-20 Ayrshire Bulls

HAWICK 7s POOL A

GALA 17-21 MELROSE
MELROSE 33-12 Boroughmuir
GALA 29-12 Boroughmuir

HAWICK 7s POOL B

HAWICK 43-0 Musselburgh
Musselburgh 7-29 PEEBLES
HAWICK 27-7 PEEBLES

HAWICK 7s POOL C

JEDFOREST 44-0 Watsonians
Watsonians 38-14 BERWICK
JEDFOREST 45-0 BERWICK

HAWICK 7s POOL D

SELKIRK C-C KELSO
KELSO 26-7 Edinburgh Accies
SELKIRK C-C Edinburgh Accies

HAWICK 7s SEMI FINALS

MELROSE 26-10 HAWICK
JEDFOREST 26-7 KELSO

HAWICK 7s FINAL

MELROSE 19-12 JEDFOREST

FRIENDLY

EARLSTON 5-21 HAWICK LINDEN
HAWICK FORCE 24-0 JEDFOREST A

Sunday 15 August 2021

FOSROC SUPER6

Stirling County 18-19 Heriot's

HAWICK YOUTH U18s 7s POOL A

HAWICK YOUTH 43-0 DUNS COLTS
KELSO QUINS 12-15 GALA WANDS
HAWICK YOUTH 29-5 KELSO QUINS
GALA WANDS 12-12 DUNS COLTS
DUNS COLTS 26-14 KELSO QUINS
GALA WANDS 31-19 HAWICK YOUTH

HAWICK YOUTH U18s 7s POOL B

JED THISTLE 0-33 SELKIRK YC
MELROSE WASPS 31-7 PEEBLES COLTS
JED THISTLE 0-34 MELROSE WASPS
SELKIRK YC 43-0 PEEBLES COLTS
PEEBLES COLTS 38-5 JED THISTLE
MELROSE WASPS 12-24 SELKIRK YC

HAWICK YOUTH U18s 7s FINAL

GALA WANDS 21-28 SELKIRK YC

HAWICK YOUTH U16s 7s FINAL

PEEBLES U16 22-0 GALA RT

Friday 20 August 2021

FOSROC SUPER6

Stirling County 30-28 Ayrshire Bulls

JOHN LAING 7s QUARTER FINALS

MELROSE STORM 38-12 JEDFOREST A
GALA YM Bye
KELSO SHARKS 36-0 PEEBLES
EARLSTON 0-38 SELKIRK A

JOHN LAING 7s SEMI FINALS

MELROSE STORM 47-0 GALA YM
KELSO SHARKS 26-0 SELKIRK A

JOHN LAING 7s FINAL

MELROSE STORM 17-7 KELSO SHARKS

Saturday 21 August 2021

FOSCROC SUPER6

Heriot's 26-8 Watsonians

GALA 7s POOL A

GALA 33-5 2Scots BaaBaas
Watsonians 29-0 GAC 7s
2SCOTS BaaBaas 28-0 GAC 7s
Watsonians 7-35 GALA
GALA 45-5 GAC 7s
2SCOTS BaaBaas 31-15 Watsonians

GALA 7s POOL B

2 SCOTS Assaye 33-0 KELSO
SELKIRK 0-45 MELROSE
KELSO 22-0 SELKIRK
MELROSE 24-17 2SCOTS Assaye
SELKIRK 0-46 2SCOTS Assaye
MELROSE 40-5 KELSO

GALA 7s SEMI FINALS

GALA 29-12 2SCOTS Assaye
MELROSE 19-7 2SCOTS Baa Baas

GALA 7s FINAL

GALA 17-21 MELROSE

Sunday 22 August 2021

FOSROC SUPER6

SOUTHERN KNIGHTS 22-13 Boroughmuir Bears

Friday 27 Aug 2021

FOSROC SUPER6

Watsonians 32-21 SOUTHERN KNIGHTS

WARM-UP MATCH

SELKIRK A 33-15 HAWICK LINDEN

SEMI JUNIOR LEAGUE

DUNS COLTS 26-26 MELROSE WASPS

Saturday 28 Aug 2021

FOSROC SUPER6

Ayrshire Bulls 41-7 Heriot's

BORDER LEAGUE

GALA 28-14 PEEBLES

SEMI JUNIOR LEAGUE

GALA WANDS 17-24 KELSO QUINS
HAWICK YOUTH 47-14 JED THISTLE
PEEBLES COLTS 50-33 SELKIRK YC

WARM-UP MATCHES

LANGHOLM 7-29 Keswick
MELROSE 40-19 Musselburgh

Sunday 29 Aug 2021

FOSROC SUPER6

Boroughmuir Bears 23-17 Stirling County

Saturday 4 Sep 2021

TENNENT'S PREMIERSHIP

Aberdeen Grammar P-P Edinburgh Accies
HAWICK 25-20 Currie
JEDFOREST P-P SELKIRK
Marr 33-7 Glasgow Hawks
Musselburgh 33-13 GHA

TENNENT'S NATIONAL 1

Biggar 47-3 Dundee High
Cartha QP 20-31 KELSO
GALA 34-7 Stirling Wolves
Highland 12-13 Ayr
MELROSE 26-15 Heriot's Blues
Watsonians 28-31 Boroughmuir

TENNENT'S NATIONAL 2

Kirkcaldy 30-25 PEEBLES

TENNENT'S NATIONAL 3

Strathmore P-P BERWICK

TENNENT'S EAST LEAGUE 2

HAWICK LINDEN 26-21 Leith
Inverleith 5-28 LANGHOLM

TENNENT'S EAST LEAGUE 3

EARLSTON 5-60 Dalkeith
GALA YM 40-0 Liberton

TENNENT'S EAST RESERVE LEAGUE 1

HAWICK FORCE 29-19 Currie A

SEMI JUNIOR U18 LEAGUE

EARL/MEL WASPS P-P Carlisle Colts
HAWICK YOUTH 33-17 Tynedale
JED THISTLE P-P GALA WANDS
KELSO QUINS 49-14 DUNS COLTS
PEEBLES COLTS 27-0 Morpeth Colts
SELKIRK YOUTH 32-31 Alnwick Colts

WARM-UP MATCH

MELROSE STORM 19-24 Heriot's A

Sunday 5 Sep 2021

WOMEN'S NL1

West Of Scotland P-P KELSO LADIES

Friday 10 Sep 2011

FOSROC SUPER6

Watsonians 20-21 Heriot's

UNDER 16 MATCH

HAWICK YOUTH U16 39-17 GALA RED TRIANGLE

Saturday 11 Sep 2021

FOSROC SUPER6

Ayrshire Bulls 48-17 Stirling

TENNENT'S PREMIERSHIP

Currie 38-12 Marr
Edinburgh Accies 45-19 JEDFOREST
GHA 31-30 HAWICK
Glasgow Hawks 28-8 Aberdeen Grammar
SELKIRK 32-21 Musselburgh

TENNENT'S NATIONAL 1

Ayr 37-20 GALA
Boroughmuir 0-36 MELROSE
Dundee High 40-26 Watsonians
Heriot's Blues 59-0 Cartha QP
KELSO 43-3 Highland
Stirling Wolves 29-31 Biggar

TENNENT'S NATIONAL 2

PEEBLES 21-17 Stewart's Melville

TENNENT'S NATIONAL 3

BERWICK 17-8 Greenock Wands

TENNENT'S EAST LEAGUE 1

DUNS 25-10 Forrester

TENNENT'S EAST LEAGUE 2

LANGHOLM 24-19 Corstorphine
Penicuik 12-11 HAWICK LINDEN

TENNENT'S EAST LEAGUE 3

GALA YM 7-33 Lismore

SEMI JUNIOR BORDER LEAGUE

Alnwick Colts 14-38 PEEBLES COLTS
Carlisle Colts P-P KELSO QUINS
DUNS COLTS P-P JED THISTLE
GALA WANDS 17-26 HAWICK YOUTH
Morpeth Colts 24-34 EHS/MEL WASPS
SELKIRK YOUTH 5-36 Tynedale Colts

TENNENT'S EAST RESERVE 1

Biggar A 17-14 HAWICK FORCE
Edinburgh Accies A P-P JEDFOREST A
SELKIRK A 15-24 Musselburgh A

TENNENT'S EAST RESERVE 2

Edinburgh Accies B 19-20 MELROSE STORM
Leith A P-P GALA A
KELSO A P-P Linlithgow A
Watsonians A 21-12 PEEBLES REDS

Sunday 12 Sep 2021

FOSROC SUPER6

Boroughmuir 8-29 SOUTHERN KNIGHTS

TENNENT'S WOMEN'S NL1

Broughton 48-19 KELSO LADIES

Fri 17 Sep 2021

FOSROC SUPER6

SOUTHERN KNIGHTS 25-8 Watsonians

TENNENT'S NATIONAL 1

Stirling Wolves 9-24 Ayr

SEMI JUNIOR BORDER LEAGUE

HAWICK YOUTH P-P DUNS COLTS

TENNENT'S EAST RESERVE 2

GALA A 30-21 KELSO SHARKS

UNDER 16 MATCH

Selkirk U16 34-17 Gala Red Triangle

Sat 18 Sep 2021

FOSROC SUPER6

Stirling County 27-23 Boroughmuir Bears

TENNENT'S PREMIERSHIP

Currie 45-0 GHA
HAWICK 23-22 SELKIRK
JEDFOREST 18-21 Glasgow Hawks
Marr 48-12 Aberdeen Grammar
Musselburgh 31-28 Edinburgh Accies

TENNENT'S NATIONAL 1

Biggar 45-6 Watsonians
Cartha QP 26-36 Boroughmuir
GALA 22-14 KELSO
Highland 28-27 Heriot's
MELROSE 35-16 Dundee High

TENNENT'S NATIONAL 2

Preston Lodge 7-12 PEEBLES

TENNENT'S NATIONAL 3

Murrayfield Wands 12-10 BERWICK

TENNENT'S EAST 1

Ross High 62-7 DUNS

TENNENT'S EAST 2

HAWICK LINDEN 15-31 Trinity Accies
Penicuik 24-24 LANGHOLM

TENNENT'S EAST 3

EARLSTON 12-30 GALA YM

SEMI JUNIOR BORDER LEAGUE

EHS/MEL WASPS 54-12 Alnwick Colts
JED THISTLE 47-14 Carlisle Colts
KELSO QUINS 32-12 Morpeth Colts
Tynedale 19-25 GALA WANDS

TENNENT'S EAST RESERVE 1

HAWICK FORCE 20-16 SELKIRK A
JEDFOREST A 33-24 Stewart's Melville

TENNENT'S EAST RESERVE 2

MELROSE STORM P-P Preston Lodge
PEEBLES REDS P-P Edin Accies B

Sun 19 Sep 2021

FOSROC SUPER6

Heriot's 0-28 Ayrshire Bulls

TENNENT'S WOMEN'S NL1

KELSO LADIES 30-14 Ayr Ladies